Elden Ring Mod Engine 2 ile Türkçe yama aynı anda nasıl yapılır?

Oyunu 2. kez bitirmeyi düşünüyorum ama mod kurunca Türkçe yama çalışmıyor. Makine çevirinin çevirisini kullanıyorum ve mod Engine 2 kullanıyorum. Ne yapmalıyım?

Makine çeviriden TR yama kurarsa _tr diye yeni Elden Ring dosyası eklenecektir. Şimdi yapman gereken şey eldenring.exe yi silmek, sonra eldenring_TR.exenin adını eldenring.exe olarak değiştirmek. İşte bu kadar. Mode Engine 2'den gene .bat dosyası ile oyununa girebilirsin. Böylelikle hem modlu hem de TR olarak oynarsın. Konudan bağımsız olarak ekleme yapayım mode loader ile TR yama kullanamıyor. Çünkü mode ile TR yama aynı dinput8.dll dosyasını kullanıyor.

Makine çeviriden TR yama kurarsa _tr diye yeni Elden Ring dosyası eklenecektir. Şimdi yapman gereken şey eldenring.exe yi silmek, sonra eldenring_TR. EXE'nin adını eldenring.exe olarak değiştirmek. İşte bu kadar. Mode Engine 2'den gene .bat dosyası ile oyununa girebilirsin. Böylelikle hem modlu hem de TR olarak oynarsın. Konudan bağımsız olarak ekleme yapayım mode loader ile TR yama kullanamıyor. Çünkü mode ile TR yama aynı dinput8.dll dosyasını kullanıyor.

Dün buna da çözüm buldum, modeengine 2 kurulduğunda ELDEN RING\Game\mod\msg\engus dosyası oluşacaktır, bu dosyanın içerisine makine çeviriden gelen "item. Msgbnd. Dcx", "menu. Msgbnd. Dcx", "ngword. Msgbnd. Dcx" dosyalarını ekleyip değiştir yapman gerek. Bu 3 dosya ise makine çeviriden gelen ELDEN RING\Game\TR\engus dosyasında bulunuyor. Oradan diğer tarafa taşı tamamdır. Artık tüm .dll modları ve tüm harici zırh, silah, costume modlarını TR yama ile birlikte kullanabileceksin. Şu an çözemediğim tek bir problem kaldı. Bu sefer Türkçe harfler kare olarak gözükecek. Bununla da idare edeceğiz artık.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı