Elektrik gidip geldikten sonra hız düşmesi normal mi?

Hlina

Kilopat
Normalde 50Mbps olan paketi kullanıyordum ve hızımı 75Mbps olan pakete yükselttim. Hattımın attainable net data Rate'i 80 civarlarında ve paket yükselttikten sonra SNR değerlerim 8 civarındaydı herhangi bir kopma vesaire gibi bir sorunla karşılaşmadım. Daha sonrasında elektrikler gitti ve geri geldiğinde internet hızım 50Mbps'ye sabitlendi sanki hiç yükseltmemişim gibi. Müşteri hizmetlerini aradım bana hattımın 16Mbps olduğunu, internetin kaldırmadığını ve bu yüzden internetimde aşırı kopma yaşandığı için kopma problemi adı altında arıza kaydı bıraktı. Durumu belirttim, kaç kere aradım ancak hız sorunuma herhangi bir cevap yok, ne yapmam gerekiyor? Saha ekipleri sorunu anlayıp düzeltir mi?

Hat değerlerini atar mısın hocam.

Şu an kullandığım modemde Downstream SNR değerleri olduğundan daha düşük gözüküyor başka bir modemde 22.

near-end interleaved channel bit rate: 0 kbps
near-end fast channel bit rate: 51199 kbps
far-end interleaved channel bit rate: 0 kbps
far-end fast channel bit rate: 8188 kbps

Downstream:
relative capacity occupation: 100%
noise margin downstream: 11.2 dB
output power upstream: 7.8 dbm
attenuation downstream: 14.0 dB

Upstream:
relative capacity occupation: 100%
noise margin upstream: 23.1 dB
output power downstream: 13.6 dbm
attenuation upstream: 24.1 dB

Hocam hat zayıflaman artmış bayağı normal değil mecbur ekipleri bekleyeceksin modemi resetlemeyi deneyebilirsin.

Kullandığın internet servis sağlayıcısı nedir bu arada hocam.

Hocam hat zayıflaman artmış bayağı normal değil mecbur ekipleri bekleyeceksin modemi resetlemeyi deneyebilirsin.
TT kullanıyorum hocam. Modemi bilerek resetlemiyorum kopma sorunu olmadığını görsünler diye. Kendileri de kapatmayın dedi. Benim anlamadığım olay interneti yükselttiğim halde elektrikler gittikten sonra neden tekrar 50Mbps'ye sabitlendi paket 75, hat da kaldırıyor hızı. DB çok düşük olsa CRC birikse kopsa falan tamam kopma sorunu var derim. Ortada kopma yok sağlıklı kullanıyordum dün, elektrik gitti geldi hız geri sabitlendi bunun sebebini arıyorum.

Bilmiyorum hocam vallahi bu hat zayıflaması yüksek bayağı CRC'de yok ilginç mecbur ekipleri bekleyeceksin.

CRC yavaş yavaş artınca yavaşlama olur sonra da kopma olabilir diğer modemde hat zayıflaması yüksekmi.

Yeni konular

Geri
Yukarı