Çözüldü Elektrik kesintisi sonrası PC'de fanlar dönüp kapanıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

synoMM

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
ASUS B350 M-A
Ryzen 3 2200g
GTX 1650
2X8 16GB GSKILL 3200 MHZ
Transcend SSD220 240 GB
RAM
2x8 16 GB GSKILL 3200 MHz
SSD veya HDD modeli
Transcend SSD220 240 GB
Ekran kartı
MSI GTX 1650
Anakart
ASUS B350M-A
İşlemci
Ryzen 3 2200G
Bu sabah elektrik kesintisi oldu, ben o sırada oyun oynuyordum ve güç korumalı prizim de yok. Elektrik geldiğinde PC'yi açmaya çalıştığımda hiçbir şey olmadı, RAM'leri çıkarttım ve tekrar taktım. Bilgisayar açıldı ama 2x8 16 GB olan RAM'lerimin sadece biri görünüyordu. RAM'leri tekrar çıkarıp taktım belki tam takamamışımdır diye, bilgisayarı açmaya çalıştığımda 5 saniye fanlar dönüyor sonrasında tık sesi gelip kapanıyor, yaklaşık 3 saniye sonra tekrar açılıyordu ve bu böyle döngü olarak devam ediyordu. PSU'yu kapattım ve biraz bekledim, tekrar açtığımda ise fanlar sorunsuz şekilde dönüyordu ama ekran yok. Bu sefer de BIOS pilini çıkarttım ve 10 15 dakika sonra tekrar taktım yine hiçbir şey olmadı. Ekran sinyali gitmiyor bile monitöre. Monitör kablosunu anakarta doğrudan bağladım yine bir şey yok ama bu sefer PC açılırken (normalde bu sürede Windows'un açılmamış olması gerekiyor) açma kapatma tuşuna basınca bilgisayar kapandı, önceki yaptıklarımda böyle olmamıştı. Ayrıca bu monitör kablosunu anakarta bağlamamın sebebi de ben HDMI'dan VGA'ya dönüştürücü kullanıyorum belki o bozulmuştur diyeydi ama öyle görünmüyor. Başka deneyebileceğim ne var?

Fişten çekin ve açma kapama düğmesine basın bırakın. Bir de böyle deneyin.

Fişten çekin ve açma kapama düğmesine basın bırakın. Bir de böyle deneyin.
Hala aynı, sistem açık gibi görünüyor ama ekran hala yok. Fişi taktığım yeri de değiştirdim biri sorunu öyle çözmüş o da olmadı.

Tek RAM ile de denediniz mi?

İşlemci APU, bir de ekran kartını söküp deneyin.

Çözüm
Ekran kartını sökünce çalıştı, bir ara garantiye vereceğim, teşekkürler zaman ayırdığınız için.

Yeni konular

Geri
Yukarı