Elektrik öğrenmek için kurslar var mıdır?

İnth

Centipat
Daha fazla  
14 yaşındayım ve elektrik öğrenmek istiyorum ama elektriği daha fazla YouTube'dan öğrenmek istemiyorum. Bununla alakalı kurslar varsa kurslarda dahil olsun istiyorum. Bildiğiniz İzmir içinde elektrik kursları var mıdır?

Elektrik ve elektronik en iyi okuldan öğrenilir. Çünkü ciddi bir işler. Ama hobi elektroniği denen şeyler var Arduino seti alıp deneyerek öğrenebilirsiniz.

Elektrik ve elektronik en iyi okuldan öğrenilir. Çünkü ciddi bir işler. Ama hobi elektroniği denen şeyler var Arduino seti alıp deneyerek öğrenebilirsiniz.
Hocam ben alternatif akım öğrenmek istiyorum. Doğru akım bana çok gereksiz geliyor.

Hocam ben alternatif akım öğrenmek istiyorum. Doğru akım bana çok gereksiz geliyor.
Ha? DC ve AC ne demek olduğunu bilmiyor musun? DC evin her yerinde kullanılan bir şey. Meslek okumuyorsan boşa öğrenmekle zaman harcama. Elektrik-elektronik o tür meslekten değil.

Son düzenleme:
Merhaba. Öncelikle DC (Doğru akım) akımı çok iyi öğrenip okulda öğrenilen elektrik bilgilerinizi genişletip AC (Alternatif Akıma) mutlaka DC' den sonra geçmelisiniz, çünkü AC akım DC akıma göre biraz daha karmaşıktır. Milli Eğitim Bakanlığı MEGEP dokümanları çok basitten karmaşığa doğru veya tamir seviyesine kadar mevcut dokümanlarıyla bu eğitimde iyi bir destek veriyor. Örneğin onlardan biri "Doğru Akım Esasları" başlıklı aşağıdaki linkte yer alan PDF metnidir. Paket programlar halinde bu PDF dokümanlarını düzenli çalışırsanız önce DC daha sonra AC akımla ilgili çok önemli bilgileri öğrenmiş olursunuz. Kolay gelsin.

Kullandığın çoğu cihaz DC kaynak ile çalışır, nasıl gereksiz :D? Çoğu adaptör AC'yi DC'ye çevirir öyle cihaza aktarır ve şarj eder. Çok saçma bir şey söyledin şuanda .d.
Hocam ben size demek istiyorum ki benim alternatif akıma ilgim var, doğru akımı sevmiyorum. Şimdi AC'ci DC'ci diye ayrım yapmayın şu konuda.

Hocam ben size demek istiyorum ki benim alternatif akıma ilgim var, doğru akımı sevmiyorum. Şimdi AC'ci DC'ci diye ayrım yapmayın şu konuda.
Kardeşim bu ayrımı yapan sensin, her ikisine de ihtiyaç var. Biri elektriği dağıtmak için diğeri kullandığın cihazların çalışması için kullanılır, tabii direkt AC kaynak ile çalışan cihazlar da var ancak çoğu cihaz DC.

Ayrıca birine ihtiyacım yok diğerini öğreneyim diye bir durum da yok. Bu işe girmek istiyorsan hepsini bilmek zorundasın, kimse sana sen AC biliyor musun diye sormayacak .d.

Kardeşim adamın niye üstüne gidiyosunuz ki ac-dc ikiside çok geniş dallara ayrılan konular, tabi bu mecrada dc karşısına çıkıcak ama ac de kendi başına birsürü konu içerir. Ac sadece bildiğiniz 220v priziniz değildir. Meb in kendi sitesinde (tam hatırlamıyorum bulursam eklerim) birçok mesleğin yani lise ve dengi kurumlarda öğretilen mesleklerin kazanımlarının, testlerinin vs. bulunduğu siteden yardım alabilirsin.

Kardeşim bu ayrımı yapan sensin, her ikisine de ihtiyaç var. Biri elektriği dağıtmak için diğeri kullandığın cihazların çalışması için kullanılır, tabii direkt AC kaynak ile çalışan cihazlar da var ancak çoğu cihaz DC.

Ayrıca birine ihtiyacım yok diğerini öğreneyim diye bir durum da yok. Bu işe girmek istiyorsan hepsini bilmek zorundasın, kimse sana sen AC biliyor musun diye sormayacak .d.
Benim uğraşacağım orta gerilim DC midir sanki?

Yeni konular

Geri
Yukarı