Elektrogitar önerisi

Bulamaidm maalesef yasadigim yerlerde.

Dukkanlarda cok pahali maalesef bütçem fazla olsa olabilir ve yasadigim yerde gitar satan yok.

Samsung'da 2-3sn IPhone'da 0delay var hocam.

Hocam umarim iPhone kullaniyorsundur o zaman bu gecikme işi seni gitardan bile soğutabilir ayrica arkadaslarin da dedigi gibi denemeden alma diyecektim fakat gitari zaten sipariş etmişsin. Aldığın gitari uzun yillar kullandim seni üzmez o gitar. Ayrica hele bir başla biraz geliş ekipmanini o zaman geliştirirsin unutma ton parmaklardadır.

Evet arkadasim da oyle demisti klasikle başlayacaktım ama elektro istiyorsun gerek yok dedi.
Doğru demiş ama böyle olunca da bence 10k'dan fazla vermemek mantıklı olur. Bırakanlar "Ben bırakmam." diyip başlıyor sonuçta. Ayrıca gitarınız ne kadar iyi olursa olsun ilk 6 ay doğru düzgün ses bile alamayacaksınız muhtemelen. Benim elimde şu anda 50 dolarlık bir klasik gitar var ama doğru çalarsam fena olmayan sesler alabiliyorum. İlk aylarda yapamayıp gitar kötü diyordum hep ki öyleydi zaten ama sizin çalma beceriniz gitarın kendisinden daha önemli. 6000TL'lik Squier gitarda Polyphia'nın ABC riffini çalan adam gördüm. Kısaca ne alırsanız alın çok bir şey fark etmeyecek başlangıçta eğer benim gibi klasik gitar tecrübeniz daha önceden yoksa. Bence 10000TL'den fazla vermeyin. Ayrıca amfi daha iyi olur ses kartından. Ses kartı ileride kayıt falan alacaksanız lazım olur. Başlangıç için amfi çok daha pratik bir seçenek.

Doğru demiş ama böyle olunca da bence 10K'den fazla vermemek mantıklı olur. Bırakanlar "ben bırakmam." deyip başlıyor sonuçta. Ayrıca gitarınız ne kadar iyi olursa olsun ilk 6 ay doğru düzgün ses bile alamayacaksınız muhtemelen. Benim elimde şu anda 50 dolarlık bir klasik gitar var ama doğru çalarsam fena olmayan sesler alabiliyorum. İlk aylarda yapamayıp gitar kötü diyordum hep ki öyleydi zaten ama sizin çalma beceriniz gitarın kendisinden daha önemli. 6000TL'lik Squier gitarda Polyphia'nın abc riffini çalan adam gördüm. Kısaca ne alırsanız alın çok bir şey fark etmeyecek başlangıçta eğer benim gibi klasik gitar tecrübeniz daha önceden yoksa. Bence 10000TL'den fazla vermeyin. Ayrıca amfi daha iyi olur ses kartından. Ses kartı ileride kayıt falan alacaksanız lazım olur. Başlangıç için amfi çok daha pratik bir seçenek.

Kesinlikle hocam. Ton parmaklardadır.

Kesinlikle hocam. Ton parmaklardadır.
Kesinlikle. Ben de yeni sayılırım. Daha 1 senem olmadı bile ama cidden istikrarlı çalışma istiyor bu iş. Hybrid picking ve teknik üzerine gittim diyebilirim. Hammer on, pull off, tapping vs. belli bir düzeyde yapabiliyorum. Teknik olarak baya ilerideyim sayılır ama şarkı bilgisi olarak baya da gerideyim. 😀

Elimde maalesef şimdilik bir elektro gitar yok. Çalmak istediğim şeyler de yüzde 90 hep elektro gitar üzerinde olunca pek araştırıp çalmadım. Hep teknik çalıştım elektro gitarda lazım olur diye. (Playing God'ın main riffinin ilk 7 saniyesini yüzde 70 benzerlikle falan çalabiliyorum. Devamına bakamıyorum maalesef şu son 1 ayda gitara çalışabileceğimi sanmıyorum, yoğunum. Ama yoğunken bile 4 saati buluyor bazen çalışmam.) Kısaca istikrarlı çalışmadan olmaz bu iş. Saatlerinizi gömeceksiniz. Günde 10 saati bulacak bazen. Yani ben elime aldım hop 1 senede gitarist olayım yok.

Kesinlikle. Ben de yeni sayılırım. Daha 1 senem olmadı bile ama cidden istikrarlı çalışma istiyor bu iş. Hybrid picking ve teknik üzerine gittim diyebilirim. Hammer on, pull off, tapping vs. belli bir düzeyde yapabiliyorum. Teknik olarak bayağı ilerideyim sayılır ama şarkı bilgisi olarak bayağı da gerideyim. 😀

Elimde maalesef şimdilik bir elektrogitar yok. Çalmak istediğim şeyler de yüzde 90 hep elektrogitar üzerinde olunca pek araştırıp çalmadım. Hep teknik çalıştım elektro gitarda lazım olur diye. (Playing God'ın main riffinin ilk 7 saniyesini yüzde 70 benzerlikle falan çalabiliyorum. Devamına bakamıyorum maalesef şu son 1 ayda gitara çalışabileceğimi sanmıyorum, yoğunum. Ama yoğunken bile 4 saati buluyor bazen çalışmam.) Kısaca istikrarlı çalışmadan olmaz bu iş. Saatlerinizi gömeceksiniz. Günde 10 saati bulacak bazen. Yani ben elime aldım hop 1 senede gitarist olayım yok.

Hocam peki 2-3K'lik bir amfi onerebilir misiniz?

Bakabilirsiniz hocam arkadasin TT'de vidlerine saewuman.
Efendim youtube da bulamadım internette de çıkmıyor TT ne bilmiyorum ama yine de şunu söyleyebilirim fiziksel olarak 0 latency zaten imkansız bir şey. Amfi de olsa sesin kabloda iletimi, işlenmesi, havadan size geri gelmesi bile zaman alıyor. Bu gibi unsurlar varken asla 0 latency ile ses alamazsınız.

@kmlsat @LegendaryDevilHunter @Yiiiit solo gitar alma da karar kildim önerir misiniz Max 10k
Bir kere ne alırsanız alın benzer sonuç alacaksınız daha önceden gitar tecrübeniz yoksa. O yüzden çok bir şey değişmeyecek. Zaten 10k bütçedeki tüm gitarlar da benzer gitarlar. Ama yine de atayım birkaç tane tipini beğendiğinizi alın.

LP kasa isterseniz:

Yeni konular

Geri
Yukarı