Çözüldü Elektronik müziğe benzer tarzın adı nedir?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

The Virtuoso

Hectopat
Merhaba,
Bu tarz elektronik parçalara bayılıyorum. Tarzın adını bilmediğim için doğru düzgün arama yapamıyorum dolayısıyla bu tarz çok parçaya ulaşamıyorum. Platformların önerileri de pek doğru sonuçları çıkarmıyor karşıma.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Demek istediğim tarz tam olarak bu parçada 1.08 dakikasında başlıyor.

Türklerden örneğin Akın Sevgör, Cihangir Aslan gibi elektronik müzik yapan bazı müzisyenler de bu tarzda müzik yapıyorlar.

Ritimler düzensiz, aksak aksak geliyor ama aynı zamanda ilginç bir düzen var aralarında. Çıkan sesler glitch sesleri gibi, elektronik bir cihazın bozulma ya da hata verme sesleri gibi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Merhaba,
Bu tarz elektronik parçalara bayılıyorum. Tarzın adını bilmediğim için doğru düzgün arama yapamıyorum dolayısıyla bu tarz çok parçaya ulaşamıyorum. Platformların önerileri de pek doğru sonuçları çıkarmıyor karşıma.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Türklerden örneğin Akın Sevgör, Cihangir Aslan gibi elektronik müzik yapan bazı müzisyenler de bu tarzda müzik yapıyorlar.

Ritimler düzensiz, aksak aksak geliyor ama aynı zamanda ilginç bir düzen var aralarında. Çıkan sesler glitch sesleri gibi, elektronik bir cihazın bozulma ya da hata verme sesleri gibi.

Glitch hop EDM olabilir mi?

Şöyle bir şey var buna da bir bakın burada da 150 farklı EDM türüne kısa kısa örnekler verilmiş. Glitch Hop'ta var tam aradığınız hangisiyse umarım bulabilirsiniz :)

1 Saniye sessiz kalındığını ilk defa görmüyorum. DJ'lerden şu kıza kadar gayet standart bir durum.

0:24, 1.15... Hatta 1:35'teki zorunluluk.

Beklemenin bir türü yok.

1 Saniye sessiz kalındığını ilk defa görmüyorum. DJ'lerden şu kıza kadar gayet standart bir durum.

0:24, 1.15... Hatta 1:35'teki zorunluluk.

Beklemenin bir türü yok.
Sence ben sessiz anlardan mı bahsediyorum? Kaç saattir glitch ritimlerden bahsediyorum. Çıkan seslerin sanki bozulan bir teknolojik cihazın aksamasına benzer bir ses olduğunu anlatmaya çalışıyorum. Örnek verdiğim parçalarda verdiğim saniyelerden sonra başlıyor benim anlatmak istediğim sesler o yüzden o süreleri yazıyorum yoksa sessizlik anları olduğu için değil. Çok yanlış anlamışsın.

Daha amiyane tabirle söyleyeyim. Attığım sürelerden sonra gelen ritimlerdeki tıkırtıları dinle. Birbirinden farklı müzisyenler hepsi çok benzer sesler kullanmış. Hepsi dağınık, aksak ve rastgele gibi ama değil. Hepsi glitchli, bozuk teknolojik bir cihazdan gelir gibi sesler.

Anlatması da çok zor söylemek istediğim şeyi.

Merhaba,

Şöyle bir şey var buna da bir bakın burada da 150 farklı EDM türüne kısa kısa örnekler verilmiş. Glitch Hop'ta var tam aradığınız hangisiyse umarım bulabilirsiniz :)

Son düzenleme:
Çözüm
Hmm, evet şu ana kadarki en yakın öneri.

YouTube'a Glitch Hop EDM yazdım ve karşıma şöyle bir mix çıktı:

Bu mix'te yer alan parçaların çoğu dediğim tarzda. Bazıları çok abartılı, neredeyse dubstep'e yakınlar ama yine de glitch öğeleri daha baskın. Aralarda tam attığım örneklerde olduğu gibi (benim de sevdiğim gibi) soft olanları da var.

Sanırım tarzı bulduk. :)

Vay be. Demek bir EDM janrasıymış bu. Adı da Glitch Hop.

Harikasın. Çok teşekkürler. 🙌

Hmm, evet şu ana kadarki en yakın öneri.

YouTube'a Glitch Hop EDM yazdım ve karşıma şöyle bir mix çıktı:

Bu mix'te yer alan parçaların çoğu dediğim tarzda. Bazıları çok abartılı, neredeyse dubstep'e yakınlar ama yine de glitch öğeleri daha baskın. Aralarda tam attığım örneklerde olduğu gibi (benim de sevdiğim gibi) soft olanları da var.

Sanırım tarzı bulduk. :)

Vay be. Demek bir EDM janrasıymış bu. Adı da Glitch Hop.

Harikasın. Çok teşekkürler. 🙌

Rica ederim hocam. Fikriniz değişmediyse kesin bulduysak alırım bir "çözüm" 😅

Sen demeden çözüm olarak raporladım bile. 😎

👊 Yalnız benim son yolladığım 150 tane örnekte Happy Hardcore diye bir şey var çok happy bir tür :))

Bu arada nereden ulaştığımı da söyleyeyim "EDM with distorted tunes ve EDM with distorted instruments" diye arattım birkaç örneğe bakınca siz de ısrarla Glitch deyince Glitch Hop daha yakın geldi.

👊 Yalnız benim son yolladığım 150 tane örnekte Happy Hardcore diye bir şey var çok happy bir tür :))
Hahah evet baktım. Fazla hop hop. 😛

Yalnız şu dikkatimi çekti EDM epey kapsamlı bir kategoriymiş. "Electronic Dance Music" imiş açılımı.

Oh be, artık sayende bu tarz parçaları nasıl aramam gerektiğini biliyorum. Şöyle güzel, soft örneklerden oluşan bir liste hazırlayayım kendime. 😎

İyi dinlemeler hocam artık rahat rahat uyuyabiliriz. İyi geceler.
İşte Glitch Hop adı altında bulabildiğim tam aradığım tarzda örnekler:

Geri
Yukarı