Çözüldü Elementary OS nasıl kurulur?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Tibet Ulubey

Kilopat
Makaleler
24
Yer
İstanbul
Kurulum kısmı değiştiği için pek disk oluşturmayı anlayamadım.

16306129368969204963572752339166.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle 512MB'lık FAT32 bölümü oluşturun (eğer sisteminiz UEFI destekliyorsa) FAT32 yerine EFI sistem bölümü seçeneği de olabilir. Devamında kalan bölüm için ext4 /root bölümü oluşturun. Ek olarak 4096MB Takas alanı (swap) ekleyebilirsiniz. Bölme işlemi bittikten sonra kurulumu yapabilirsiniz. Elementary OS'un yeni kurulumunu bilmiyorum fakat bölümlerin bu şekilde olması gerekiyor.

Kuracakken "ext4" seçiyorum, dhaa sonra kur diyorum olmuyor.
Herşeyi doğru yaptığına emin misin?Swap(takasalanı) alanı da oluşturdun mu?
Kuracakken "ext4" seçiyorum, dhaa sonra kur diyorum olmuyor.
Elementary OS’i bir DVD veya USB belleğe Bootable (boot edilebilir) şekilde yapılandırın.

Kurulum medyanızı hazırladıktan sonra bilgisayarınızı yeniden başlatıp, BIOS ayarlarından birincil Boot seçeneğini kurulum medyanıza göre yapılandırın. Bilgisayarınızı yeniden başlattığınızda Elementary OS seçenek ekranı karşınıza gelecektir bu adımdan sonra;

• Elementary OS’i LiveCD özelliği ile denemek için en üstteki seçeneği seçebilirsiniz. Eğer doğrudan kurulum aşamasına geçmek istiyorsanız “Install Elementary OS” seçeneği üzerinden devam edebilirsiniz.
  • Kurulum aşamasının ilk adımında karşınıza dil seçeneği çıkacaktır. Dil seçiminizi yaptıktan sonra İleri butonuyla devam edin.
  • Güncellemeleri ve ekstra paketleri indirmek istiyorsanız istediğiniz seçenekleri işaretleyin. Her ikisini de seçmeniz daha sağlıklı bir Elementary OS deneyimi için önerilir.
  • Disk bölümleme aşamasında istediğiniz gibi bir yapılandırma düzeni meydana getirebilirsiniz. Eğer Linux işletim sistemlerinde disk yapılandırması yapmayı bilmiyorsanız, doğrudan “Diski sil ve Elementary OS’i kur” seçeneğini seçebilirsiniz. (diskiniz üzerindeki tüm veriler kaybolacaktır.)
  • Eğer diskinizi kendiniz bölümlere ayırmak istiyorsanız “Başka bir şey” bölümünden devam edebilirsiniz.
  • Biçimlendirme sonrasında saat dilimi seçiminizi yapın.
  • Kullanmak istediğiniz klavye düzenini seçin.
  • Son bölümde sistem kullanıcı adı, bilgisayar adı ve parolanızı girin.
Kurulum sona erdikten sonra bilgisayarınızı yeniden başlatarak Elementary OS’i kullamaya başlayabilirsiniz.
Hata vermemizi lazım.Disk alanı yeterli mi.
Herşeyi doğru yaptığına emin misin?Swap(takasalanı) alanı da oluşturdun mu?

Elementary OS’i bir DVD veya USB belleğe Bootable (boot edilebilir) şekilde yapılandırın.

Kurulum medyanızı hazırladıktan sonra bilgisayarınızı yeniden başlatıp, BIOS ayarlarından birincil Boot seçeneğini kurulum medyanıza göre yapılandırın. Bilgisayarınızı yeniden başlattığınızda Elementary OS seçenek ekranı karşınıza gelecektir bu adımdan sonra;

• Elementary OS’i LiveCD özelliği ile denemek için en üstteki seçeneği seçebilirsiniz. Eğer doğrudan kurulum aşamasına geçmek istiyorsanız “Install Elementary OS” seçeneği üzerinden devam edebilirsiniz.
  • Kurulum aşamasının ilk adımında karşınıza dil seçeneği çıkacaktır. Dil seçiminizi yaptıktan sonra İleri butonuyla devam edin.
  • Güncellemeleri ve ekstra paketleri indirmek istiyorsanız istediğiniz seçenekleri işaretleyin. Her ikisini de seçmeniz daha sağlıklı bir Elementary OS deneyimi için önerilir.
  • Disk bölümleme aşamasında istediğiniz gibi bir yapılandırma düzeni meydana getirebilirsiniz. Eğer Linux işletim sistemlerinde disk yapılandırması yapmayı bilmiyorsanız, doğrudan “Diski sil ve Elementary OS’i kur” seçeneğini seçebilirsiniz. (diskiniz üzerindeki tüm veriler kaybolacaktır.)
  • Eğer diskinizi kendiniz bölümlere ayırmak istiyorsanız “Başka bir şey” bölümünden devam edebilirsiniz.
  • Biçimlendirme sonrasında saat dilimi seçiminizi yapın.
  • Kullanmak istediğiniz klavye düzenini seçin.
  • Son bölümde sistem kullanıcı adı, bilgisayar adı ve parolanızı girin.
Kurulum sona erdikten sonra bilgisayarınızı yeniden başlatarak Elementary OS’i kullamaya başlayabilirsiniz.
Hata vermemizi lazım.Disk alanı yeterli mi.
Hatasız bir şekilde kurdum.
Kerneli güncel değilmiş.
Program indirme merkezinde çok yazılım göremedim. Kısıtlamaları var (masaüstünde) kısayol atılmıyor.
Türkçe tamam işlenmemiş sisteme.
Önerim başka işletim sistemi kur.
Sırf MacOs'a benzesin diye kurulmaz.🤔😑

Son düzenleme:
Ne kurayım?
Kali mi, başka bir şey mi?
Mint Cinnamon, Manjaro KDE, Fedora az çok bilgin varsa Arch.
Amacın ne ise ona yönel:
Görsellikse zorinos...
Programlama derine inmekse kaldı linux...
Günceli ise Manjaro ,ubuntu,fedora...
ElemantryOs ile de devam edebilirsin.
Sen seçebilirsin.İyi günler.
Zorinos mağazasından program indirince güncel olmuyor tekrar güncellemek zorunda kalıyorsun.

Yeni konular

Geri
Yukarı