Alıcı Alıcı/Takas Elinde AGP slotlu ve Slot işlemcili anakart olan var mı?

Yiğitt35

Megapat
Makaleler
9
Yer
Bağcılar
Daha fazla  
Meslek
Türkçe öğretmenliği öğrencisi ve eski sistemler hastası :)
Arkadaşlar bir tanıdığım ile tamamen zevkine, merakına çok eski sistem kurmayı düşünüyoruz. Bunun için Slot işlemci ile anakart ya da seramik olan işlemci ile anakartı olan var mıdır? Ekran kartı işi tamam, Yamaha marka ses kartı da arıyoruz aynı zamanda :) Elinde bu tür çok eski sistem parçaları olan varsa bana bu konudan ulaşabilir mi? Forumda bir ara görmüştüm bu tür bileşen kişileri ama bulamadım şimdi...

Arkadaşlar bir tanıdığım ile tamamen zevkine, merakına çok eski sistem kurmayı düşünüyoruz. Bunun için Slot işlemci ile anakart ya da seramik olan işlemci ile anakartı olan var mıdır? Ekran kartı işi tamam, Yamaha marka ses kartı da arıyoruz aynı zamanda :) Elinde bu tür çok eski sistem parçaları olan varsa bana bu konudan ulaşabilir mi? Forumda bir ara görmüştüm bu tür bileşen kişileri ama bulamadım şimdi...
Seramik işlemciler diğerlerine göre -malzeme içeriği olarak- çok çok pahalı olduğu için özellikle geri dönüşüm işi yapanlar onları kaçırmıyor ve bulması çok zor oluyor. PCI ses kartları, ekran kartları ve AGP ekran kartları tabii daha kolay bulunabilir. Denk gelirse bilgi veririm yine. Kolay gelsin.

Seramik işlemciler diğerlerine göre -malzeme içeriği olarak- çok çok pahalı olduğu için özellikle geri dönüşüm işi yapanlar onları kaçırmıyor ve bulması çok zor oluyor. PCI ses kartları, ekran kartları ve AGP ekran kartları tabii daha kolay bulunabilir. Denk gelirse bilgi veririm yine. Kolay gelsin.

Teşekkür ederim hocam :) Öncelik slot işlemcili platformlar, Pentium II gibi.

Son düzenleme:
Merhaba hocam. Elimde Gigabyte GA-M720-US3 Anakart ve AMD Phenom II X4 925 İşlemci var. Bunlar işinize yarar mı bilmiyorum ama.

Merhaba hocam. Elimde Gigabyte GA-M720-US3 Anakart ve AMD Phenom II X4 925 İşlemci var. Bunlar işinize yarar mı bilmiyorum ama.

Sizdekiler benim aradıklarımın yanında Ferrari gibi kalıyor hocam :) Benim aradığım parçalar bir ara Technopat'ta da yayınlanan 20 yıllık sistem videosundaki parçaların seviyesinde.

LGA775 sanırım? Oyleyse işimi görmez hocam, teşekkür ediyorum.

Gainward Intel i740 8 MB Agp var düşünürseniz? Intel'in harici ilk ekran kartlarındandır. Ek olarak konum olarak da çok yakınım size.

Bende eskiden vardı. Sattım. AGP, ISA, PCI ve PCI-X slotları vardı.

Gainward Intel I740 8 MB AGP var düşünürseniz? Intel'in harici ilk ekran kartlarındandır. Ek olarak konum olarak da çok yakınım size.

Cevap bekliyorum hocam, bu işi beraber gerçekleştirmeyi düşündüğüm bir ağabeyden yanıt bekliyorum :)

Bende eskiden vardı. Sattım. AGP, ISA, PCI ve PCI-X slotları vardı.

Ah be hocam :) Yakın bir zamanda mı sattınız?

Gainward Intel I740 8 MB AGP var düşünürseniz? Intel'in harici ilk ekran kartlarındandır. Ek olarak konum olarak da çok yakınım size.

Hocam o değil de öncelik 3DfX Voodoo BANSHEE, onu bulamazsak Riva TNT2 arıyoruz. Sizinki eski ve bunlardan performans olarak geride kalıyor sanırım. Teşekkür ediyorum ilginize.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı