Emlak sektöründen nazıl zengin olunur?

Çevrenin olması önemli bir faktör. Mesela müteahhitlikte çevre çok önemlidir. Konut alım-satım sermayeye bağlı olarak değişir. Arsada yine aynı şekilde.

Emlakçı ol, sırf biri geldi o evi senden tuttu diye hop bir kira cebe. Ayda 2-3 ev kiralansa yeter diye düşünüorum.

Çevrenin olması önemli bir faktör. Mesela müteahhitlikte çevre çok önemlidir. Konut alım-satım sermayeye bağlı olarak değişir. Arsada yine aynı şekilde.
babam siyasetçi ve müteahhit çevre var
sermayede var şey merak ediyorum yüksek kazanç sağlayan kişiler yani büyük müteahhitlerin neredeyse 100 dairesi falan a-oluyo milyonluk adam oluyorlar ben onu nasıl yaptıklarını merak ediyorum
Çevrenizin olması lazım bir de zaman lazım gecenin 12'sinde yazanlar da oluyor sabahın 7'sinde de
ya ben milyonluk adamlardan bahsediyorum adamların 100 dairesi falan oluyor mesela

sermayede var şey merak ediyorum yüksek kazanç sağlayan kişiler yani büyük müteahhitlerin neredeyse 100 dairesi falan a-oluyo milyonluk adam oluyorlar ben onu nasıl yaptıklarını merak ediyorum

ya ben milyonluk adamlardan bahsediyorum adamların 100 dairesi falan oluyor mesela
Dedesi müteahhit birisi olarak,çok başın ağrır söyleyeyim.

Girişeceksen,şu şartlarda 15 milyon TL'den daha fazla bir bütçen olmalı ( o da ortaklı bir iş ise)
Yaptıkları binalardan oran alıyorlar,mesela 60 dairelik bir şey ise yerine ve evin durumuna göre %40-%50 pay alıyorlar.
Öyle olmuyor,öyle olacaksa sürekli bir iş alıyor,aynı anda 2-3 iş alarak insanları mağdur ediyorlar.

Ayrıca müteahhitlerin genel geçimi dükkan kiralarından oluyor.

Dedesi müteahhit birisi olarak,çok başın ağrır söyleyeyim.

Girişeceksen,şu şartlarda 15 milyon TL'den daha fazla bir bütçen olmalı ( o da ortaklı bir iş ise)

Yaptıkları binalardan oran alıyorlar,mesela 60 dairelik bir şey ise yerine ve evin durumuna göre %40-%50 pay alıyorlar.

Öyle olmuyor,öyle olacaksa sürekli bir iş alıyor,aynı anda 2-3 iş alarak insanları mağdur ediyorlar.

Ayrıca müteahhitlerin genel geçimi dükkan kiralarından oluyor.
misal 5milyon tl nakit para var kat karşılığı inşaat yapıcaz ve inşaata başlamadan biraz daire satıpta oradan sermaye kazandık desek 5m tl nakit paraya nasıl bir inşaat yapılır sizce

@CenkayTokmak 5.000.000 TL'ye inşaat yapılmaz,yapılırsa ortaklı yapılır o da 5 daire anca düşer.

Ayrıca ortaklı işlerde inşaat bitmeden satılan daireler/katlar ortak bir hesaba aktarılır,kullanılamaz inşaat bitince bölüşülür.

5.000.000₺'ye iş yapan müteahhit mi kalmış? Herhalde 3 katlı deniz kumundan ev yapan müteahhitlerden bahsediyorsunuz. Günümüzde bahsettiğiniz müteahhitler devlet işi vs. yapıyor. Veya çok büyük riskli projelere imza atıyorlar. 5.000.000₺'ye 3 tane bina diksen zaten kafadan 1.000.000₺ kadarı betona gider.

Yeni konular

Geri
Yukarı