En fazla 45.000 TL'lik HP Victus laptop önerisi

Bütçe
45.000

Meme't

Hectopat
Bilgisayar almamın nedeni modelleme, video kurgu, DAW gibi programları kullanmak, yani iş için. Her gün kullanılacağı için de soğutmasında arıza olmamasını istiyorum, uzun senelerce beni götürecek. Kişisel bilgisayar olacağı için oyun da oynayacağım. Windows 11 geçmeyi düşünmüyorum. Ekran benim için önemli, daha iyi bir sunum verebilmesini isterim. Depolaması geniş ve hızlı olmasını da tercih ederim.

Bu koşullar altında daha iyi modeller var ise önerilere açığım.

Bende victus modelini kullanıyorum. Fan ses abartı denecek seviyede değil, pili uzun gidiyor. Ekran kartına victus modellerinde yüksek watt veriliyor ve buda performansı baya arttırıyor. Ben pişman değilim sana da öneririm.

45 k HP'ye vermek mantıklı değil.

benim önerdiğim laptop'un işlemcisi ssd si ve ekran kartı daha iyi. Hp kullanıcısı olarak hp nin normal laptoplarını sevmem fakat victus ve omen modelleri çok iyi.

Sonu herkes Acer şikayetleri ile dolduracak forumu. Herkes ucuz kalitede güzel donanım koymuş diye Acer öneriyor. Daha geçen Nitro 16 ekran yanıp sönme yaşıyordu biri değiştirdiği halde aynı sorun devam ediyormuş. Acer'ın kronik yazılım problemleri devam ediyor anlaşılan. Yazılım desteği konusunda zayıf bir marka yeni modeller çıkınca unutuluyor problemler yarım kalıp devam ediyor. Aspire 3 ve Nitro 5 eski kullanıcısı olarak yorum yapıyorum. Nitro 5 de eski ısınan kronik kasası değildi bu arada onunla karıştırıp yok yeni modeller farklı diye yorum ile cevap vermenize de gerek yok. İsterse en baba donanımı koyup ucuza satsın sattığı ürün kaliteli değilse ve yazılım desteği konusunda iyi olmadığı sürece sorun çıkartacak bir marka gibi bakıyorum. Türkiye de servis konusunda şikayet oldukça fazla sorun yaşadığınız da sizi ya THH ya da global merkezine başbaşa bırakıyor. Bir yıl BIOS desteği yüzünden Windows 11 de problemler ve TPM alakalı sorunları yaşamıştım 2 yıldır da güncelleme atmadı yeni modellerle ilgileniyor beyefendiler. Sonu zorluklarla 2 yıl sonunda iade ettim kurtuldum Windows 11 de ekran yanıp sönme problemi vardı. Aspire 3 cihazında da yine yazılım sıkıntısından güncel ekran kartı kurulmuyordu kendi sürücüsü de donanım hızlandırma problem yaratıyordu DH'de falan sorun yaşayanlar grup kurmuştuk iade etmiştik THH ile hepimiz.

Son düzenleme:
Herkes farklı modeller önermiş, arkadaşlar fazla bilmiyorum zaten donanım ve marka :)

Cevaplar için teşekkürler, attığınız modelleri inceliyorum.

Geri
Yukarı