En iyi dövüş sanatı nedir?

SonOyun21

Centipat
Daha fazla  
En iyi dövüş sanatı derken mesela kung-fu, karate, kickbox, jeet kune do, Muay Thai, taekvando gibi yani kendimi savunabileceğim olarak ne olabilir? Sokakta kekonun biri önümü keserse kendimi savunmak için.

Hocam Uzak Doğu sporları genelde işin biraz da meditasyon kıs mıdır sağlam bir güreşçi veya krav magacı çoğunu patates edebilir. Fitness ile ilgilenmeyi düşünün bence atletik veya güç üzerine bir vücut inşa etmek sizi gerçekten koruyabilir. Unutmayın ki kavga son çaredir.
Düzeltme: Krav maga bir savaş sanatıdır aktif olarak İsrail askeri güçleri askerlerine öğretir hocam ölümcüldür.

Ben zamanında kick boks öğrendim kendimi nasıl savunacağımı nasıl durulacağını gard alınacağını vs öğrendim. He tavsiye olarak sırf boks işini görür çünkü sokakta tekme biraz sıkıntı pantolon uygunsuz denge kaybı vs hiç riske gerek yok. Uzak Doğu sporlarına(Muay Thai hariç) çok da güvenmiyorum. Biraz teknik boks kick boks bilen birisi kolayca kendini savunabiliri.

En iyi dövüş sanatı derken mesela kung-fu, karate, kickbox, jeet kune do, Muay Thai, taekvando gibi yani kendimi savunabileceğim olarak ne olabilir? Sokakta kekonun biri önümü keserse kendimi savunmak için.

Hocam ben küçüklüğümden beri ne olduğunu bile bilmediğim bak MEI çalışıyordum ama önce karate ve kung fu öğrenmiştim ve teknikleri benzediği için kolayca öğrendim ayrıca bak MEI kung fu alt dalı denilebilir savunma yaparken işe yarıyor ve insanların anatomisini de bilirsen seni ezmeleri zor oluyor. Hiç kendimden cüsseli insanlar için kullanmadım, bayıltmadım da kimseyi ama rakibimi 4-5 saniye hareketsiz bırakabiliyordum. Kung fu diyebilirim az çok. Ama dediğim bak MEI ile rakibini yenmen zor olur daha çok rakibini hareketsiz bırakıp açıklarından faydalanıyorsun. Karşına deli dana biri gelse refleksin iyi olmadığı sürece zor.

Sokaktan bahsediyorsan buraya 360 scanning eklemek lazım. Kickbox + krav maga gayet idealdir. Hele hele Türkiye'de.

Hocam Uzak Doğu sporları genelde işin biraz da meditasyon kıs mıdır sağlam bir güreşçi veya krav magacı çoğunu patates edebilir. Fitness ile ilgilenmeyi düşünün bence atletik veya güç üzerine bir vücut inşa etmek sizi gerçekten koruyabilir. Unutmayın ki kavga son çaredir.
Düzeltme: Krav maga bir savaş sanatıdır aktif olarak İsrail askeri güçleri askerlerine öğretir hocam ölümcüldür.

Krav maga öğrenmesi zormu, aslında ilk başta Muay Thai öğrenmeyi düşünüyordum ama yine de savunma için en iyisi hangisi ve öğrenmesi zor olmasa iyi olur.

Krav maga öğrenmesi zormu, aslında ilk başta Muay Thai öğrenmeyi düşünüyordum ama yine de savunma için en iyisi hangisi ve öğrenmesi zor olmasa iyi olur.
Krav maga öğrenilmesi zor değil, Krav Maganın en güzel yanı etrafındaki tüm nesneyi silah olarak kullanmayı kafana kodluyor, girdiğin çıktığın mekanlarda farkındalığını arttırıyorsun. Mesela meşhur İrlandalı boksör vardı, hatırlarsınız aksaray da esnafı dövmüştü. Adam bokscu ya da kick bokscu tam hatırlamıyorum ama dolunu kırmıştı neden cünkü dikine ona vurulan sopaya eli ile karşılık vermişti. Yani o tarz bir saldırıya karşı ne yapacağını bilemedi.

Krav maga öğrenilmesi zor değil, krav maganın en güzel yanı etrafındaki tüm nesneyi silah olarak kullanmayı kafana kodluyor, girdiğin çıktığın mekanlarda farkındalığını arttırıyorsun. Mesela meşhur İrlanda'lı boksör vardı, hatırlarsınız Aksaray da esnafı dövmüştü. Adam bokscu ya da kick bokscu tam hatırlamıyorum ama dolunu kırmıştı neden cünkü dikine ona vurulan sopaya eli ile karşılık vermişti. Yani o tarz bir saldırıya karşı ne yapacağını bilemedi.

Peki uygulaması falan var mı ya da YouTube'da eğitimini veren kanal.

Geri
Yukarı