En iyi seinen anime/manga villianı sizce kim?

Yapıştır gitsin hocam, benim yazılı olmasa gider okurdum da fizikle uğraşıyoruz suan :D
Kolay gelsin hocam,sıfırdan başlamayı planlıyorum zaten ama bu sefer İngilizce okuyacam (Türkçesi kötüydü ve ona rağmen bayılarak okudum) yarın sabah okuyacağım ve bir günde okuyacağım artık şu mangayı.

Kolay gelsin hocam,sıfırdan başlamayı planlıyorum zaten ama bu sefer İngilizce okuyacam (Türkçesi kötüydü ve ona rağmen bayılarak okudum) yarın sabah okuyacağım ve bir günde okuyacağım artık şu mangayı.
Eyvallah hocam kafayı duvarlara vurmak üzereyim, bizim hoca bilgi vermedi fazla sınav ile ilgili, neye çalışıyorum ondan bile haberim yok. Size de iyi okumalar.

Kötülük yapmak için bir sebebe ihtiyaç duymayan karakter benim için en iyi villiandır. Bahsi geçen neredeyse bütün seinen villianlarının kötülük yapmak için bir sebebi var bu yüzden bana kalırsa en iyi olmaktan çok uzaklar.
Sebepsiz veya sebepli bir villainin iyi olması için ondan bize ne kadar çok nefret ettirebildikleridir.O dünyaya ve baş karaktere tamamen zıt bir villainin sebebi,motivasyonu olsun veya olmasın o villain iyidir ayrıca motivasyonsuz villain-e bir örnek getirebilirmisiniz lütfen,ben böyle bir şeyi ilk kez duyuyorum da.

Sebepsiz veya sebepli bir villainin iyi olması için ondan bize ne kadar çok nefret ettirebildikleridir.O dünyaya ve baş karaktere tamamen zıt bir villainin sebebi,motivasyonu olsun veya olmasın o villain iyidir ayrıca motivasyonsuz villain-e bir örnek getirebilirmisiniz lütfen,ben böyle bir şeyi ilk kez duyuyorum da.
Mesela dragon ball animesinden cell.

Hocam benim düşüncemin aslında pek anime veya manga ile alakası yok genel olarak diyebiliriz. Bana kalırsa bir karakterin başkasını iyi veya kötü sebep olsun fark etmeksizin öldürmesi, başka bir karakterin ise bir masumu sebep olmaksızın öldürmesi apayrı şeyler. Benim mantığıma göre sebepsiz yapan kişi en kötüsü çünkü onun başına iyi veya kötü bir şey gelmeden yapması saf kötülüğe dayanıyor. Johan'ı örnek verebilirim bunun için, Johan'ın kötü birisi olmasının sebebi aslında küçükken yaşadığı olaylara dayanıyor. Kötülüklerin olduğu bir yerde yaşadığı ve başına kötü şeyler geldiği için kötü olması bana aşırı normal geliyor. (Yeni örnek karakterime X diyeceğim) X'in isterse iyi bir hayatı olsun isterse kötü bir hayatı olsun yine de buna rağmen sebepsiz yere kötülük yapıyor ise o gerçek kötüdür çünkü X tamamen iyiliğin olduğu bir dünyada da kötü, tamamen kötülüklerin olduğu bir dünyada da kötü birisi. (biraz uzattım sanırım kusura bakma)

1698760334274.png

Geri
Yukarı