En sevdiğiniz F1 pilotu

Schumacher dönemini çok az da olsa görebildiğim için Schumacher demek istiyorum.
Sert yarışması özellikle de yeni izleyiciler için kötü gelebiliyor ya da çirkeflik olarak nitelendirilebiliyor çünkü günümüz kuralları bu tarz sert yarışan pilotları biraz sindiriyor. (Mazepin, Maldonado gibi pilotları kastetmiyorum onlar direkt ayrı bir boyut benim söylemek istediğim Tekerlek Tekerleğe yarışan pilotlar)

Michael Schumacher (Ferrari'de yarışırken görmek nasip olmadı ancak her izlediğimde tüylerim diken diken oluyor.)
Ayrton Senna (Acaba Tamburello'yu dönebilse ve hayatta olsaydı 95-2005 arası dönem nasıl bir rekabet ve heyecan olurdu tahmin bile edemiyorum.)
Fernando Alonso
Sebastian Vettel

(Bu iki pilot canlı olarak izlediğim ilk zamanlarda en üstlerde kapışan iki pilottur. Fernando bana Ferrari'yi sevdirmiş Sebastian ise bu sevgiyi kat be kat arttırmıştır. Ayrıca bu spora bağımlı eden iki pilottur. Bana Vettel mi Alonso mu deseniz bunu soru olarak kabul edemem. Çünkü ikisi de benim gözümde ayrı değerlere sahip ve eşdeğerlere sahiptir. Her ne kadar istatistiksel olarak Vettel önde ve başarılı gözükse bile istatistiğin her zaman bir anlam ifade etmediğini düşünüyorum. Alonso'nun etkileyici kısmı ise her türlü araç verin ister en güçlü ister traktör gibi olanı, hepsinde araçtan alabileceğinin maksimumunu almayı başaran bir pilot olması. 2 yıl ara vermesine rağmen geri döndüğünde sanki 2001'deki gibi hala ilk günkü gibi bir hırsa, tutkuya sahip olması şaşırtıcı ve cezbedici. Kısacası Vettel ve Alonso; çay ile simit, bal ile kaymak gibidir. Ayırmaya çalışsan bile ayrılmaz.)
Lewis Hamilton (Her ne kadar pek sevmesem de o da bu spora renk katan isimlerden. Büyük ihtimalle eskilerin hala takip etmelerinin iki sebebinden biri. Diğer sebebi de Alonso'dur bence. Sonuçta ikisi de zamana direnen ayakta kalan son kaleleri. Büyük ihtimalle ikisi de bırakınca F1'de büyük bir boşluk olacak. O boşluk zor doldurulur ama doldurulacağını da sanmıyorum.

Geri
Yukarı