"En son güncelleştirmeleri alın" açılmıyor

Merhaba arkadaşlar bugün güncelleme yerine girdiğimde dikkatimi çeken ilk şey güncellemeleri alma tikini açamıyorum. Bu sorunu yaşayan ve çözebilen varsa destek olursa sevinirim.

Dosya Ekleri

• resim_2023-10-28_113150260.png
    resim_2023-10-28_113150260.png
    5,8 KB · Görüntüleme: 47
Son düzenleyen: Moderatör:
Altında "Kuruluşunuzun ilkesi nedeniyle bu ayar kullanılamıyor." yazıyor. Yani Windows'taki bazı özelliklere erişemeyebilirsiniz.

Bu arada araştırdım ve Microsoft forum sayfasındaki bir çözümden ilham alarak size aktaracağım. (Kopyala yapıştır yapmadım.) Aşağıdaki çözüm "Bazı ayarlar kuruluşunuz tarafından yönetilir." sorunu ile ilgilidir.

Adım 1: Çalıştır'ı başlatın.
Adım 2: gpedit.msc yazın ve Enter tuşuna basın. (Yerel Grup İlkesi Düzenleyicisini başlatın.)

Uyarı: gpedit.msc'yi başlatamıyorsanız aşağıdaki adımı mutlaka yapın.
a) CMD'yi yönetici olarak başlatın.
b) Aşağıdaki komutları sırasıyla girin ve Enter tuşuna basın.
Kod:
FOR %F IN ("%SystemRoot%\servicing\Packages\Microsoft-Windows-GroupPolicy-ClientTools-Package~*.mum") DO (DISM /Online /NoRestart /Add-Package:"%F")
FOR %F IN ("%SystemRoot%\servicing\Packages\Microsoft-Windows-GroupPolicy-ClientExtensions-Package~*.mum") DO (DISM /Online /NoRestart /Add-Package:"%F")

Adım 3: Şimdi bu konumlara gidin ve hepsine "Yapılandırılmadı" olarak ayarlayıp, kaydedin. Windows 11'deki varsayılan ayarlar "Yapılandırılmadı" olarak gelir:
  • Kullanıcı Yapılandırması \ Yönetim Şablonları \ Başlat Menüsü ve Görev Çubuğu
  • Kullanıcı Yapılandırması \ Yönetim Şablonları \ Başlat Menüsü ve Görev Çubuğu \ Bildirimler
  • Kullanıcı Yapılandırması \ Yönetim Şablonları \ Windows Bileşenleri \ Windows Update \ Eski İlkeler
  • Kullanıcı Yapılandırması \ Yönetim Şablonları \ Windows Bileşenleri \ Windows Update \ Windows Server Update Service tarafından sunulan güncellemeleri yönetin
Adım 4: Bilgisayarınızı yeniden başlatın ve sorunun çözülüp çözülmediğini yazın.
Not: Yazdığım çözümü güncelledim.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı