En yakın arkadaşımla sebepsizce küstüm

Batuhan aygör

Zeptopat
Daha fazla  
Merhaba, ben şu an Türkiye'nin en başarılı liselerinden (yatılı okul ama ben servisle gidip geliyorum) birinde 10.sınıf öğrencisiyim. Bu okula ilk geldiğimde pansiyonda takılan elemanlarla konuşmaya çalıştım ama onlar birbirlerini 7/24 görüp beni sadece okul saati gördükleri için dışladılar haklı olarak. Bense kendimi sınıfımda bir arkadaş grubuna (5 kişilik) attım ve onlarla konuşmaya başladım, 9. sınıfta sınıftaki herkesle iyi anlaşarak, kendi arkadaş grubumla daha da iyi anlaşarak geçirdik ama bu grubun sorunu birbirimizle dertleşemiyorduk sadece gülüp eğlenebiliyorduk.

10. sınıfın başında bu gruptan bir kişi ayrıldı ve geriye 4 kişi kaldık aradan biraz vakit geçtikten sonra 2 kişi daha ayrıldı (birbirleriyle çok yakın oldular) biz geriye iki kişi kaldık (bu dediklerim 15 tatile kadar gerçekleşti) sonra ben sınıfımdaki bir kızla yakınlaşmaya başladım aradan biraz vakit geçtikten sonra birbirimizin en yakın arkadaşı olduk yediğimiz içtiğimiz ayrı gitmiyor, sürekli beraberiz. Anlayacağınız çok iyi anlaşıyorduk ve üstüne hiç kimseye anlatamadıklarımızı birbirimize anlatabiliyorduk ama bunun benden sonraki yakın arkadaşı SE hep gelip diyordu bir kızla bir erkek bu kadar yakın olamaz, arkadaşımla biraz da ben konuşayım diyordu. Neyse bizim arkadaşlığımız 2 3 ay boyunca böyle sürdü sonra araya bayram tatili girdi. (biz her gün 4 5 saat konuşuyorduk) Sonra tatil dönüşü bu kız benim yüzüme bile bakmıyordu ve benden sonraki yakın arkadaşıyla geziyordu ama akşamları aynı şekil sosyal medyadan konuşuyorduk. Sonra Instagram'dan yazdım niye benim yüzüme bakmıyorsun diye o dedi ki "trip atmayabilirsin ben sen gelmiyorsun yanıma diye gelmiyordum" dedi oysaki önceden zorla kolumdan tutup gezerdik beraber. Neyse ondan sonraki günün ilk teneffüsünde çağırdım niye böyle yapıyorsun diye tabii ben kız benimle konuşmuyor diye çökmüştüm. (eskiden 3 günde yediğimi 1 haftada yemeye başlamıştım durup durup ağlıyordum hayata küsmüştüm) kıza dedim ki benimle açık konuş niye böyle yapıyorsun dedim. Soğudum senden dedi niye dedim "beni kırdın" dedi. niye dedim, bana çirkinleşmişsin dedin dedi. (geçen seneki fotoğrafıyla şimdikini karşılaştırmıştım o ara söylemiştim) Tamam dedim madem soğuduysan arkadaşlığımız nasıl ilerleyecek dedim, sınıf arkadaşı olarak kalalım dedi, fazlası olmasın dedi. Sonra ikimizin ortak arkadaşıyla konuştum niye böyle yapıyor diye, bu bizim arkadaşlığımızı çekemeyen arkadaşı kendi grubuyla kızı zorbalamış. Bizi sevgili gibi yakıştırmışlar falan kızı utandırmışlar (kız çok iyi niyetli utangaç kolay yönlendirilebilir saf) ortak arkadaşımıza bu sebepleri saymış. Sonra arkadaşlığımızı istemeyen kızla başka bir arkadaşı geldiler bir derste yanıma "niye konuşmuyorsunuz" diye ağzımı yokladılar. Neyse işte aramızı düzeltmeye falan çalıştılar. Bunun sonucunda kızdan 10 dakika boyunca aralıksız özür diledim.

Ertesi gün kıza günaydın falan demedim kız gitmiş bunu hemen şimdiki en yakın arkadaşına (arkadaşlığımızı istemeyen kız) söylemiş kız da geldi bana böyle davranma sınıf arkadaşı gibi geçinin zamanla işler değişir dedi. Neyse aradan iki gün geçti günaydın günaydın bu şekildeyiz en son cuma günü bir teneffüs kız beni çağırdı, hakkını helal et benim için üzülme sınıf arkadaşı olarak kalalım dedi, zamanla yakınlaşır mıyız dedim bilmiyorum dedi. Bu noktada kalmayalım yakın olalım dedim, zor dedi. En son törenden sonra çağırdım kıza tam olarak şunu dedim “ben fark etmeden bana çok fazla şans vermişsin ama senden bir şans daha istiyorum, değerini bildiğim bir şans evet arkadaşlığımız bozuldu ama bardak kırık diye insan su içmekten vazgeçmez, insanlar geceyi seviyor diye güneş doğmaktan vazgeçmez, senden mutlu olduğumuz zamanlar adına bir şans daha istiyorum." dedim düşüneceğim dedi. Psikolojim çöktü yemek yemekte zorlanıyorum kendime bakmayı unutuyorum önceden unutkandım şimdi daha da unutkanım. Kızı düşünmeden duramıyorum, konuşmaya çalışsam soğuk samimi değil sınıfta diğer erkeklerle konuştuğunu görünce kıskançlıktan duramıyorum. Şimdi ne yapmalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Kontrol edemeyeceğin şeyler için kafanı çok yorma yoksa delirirsin, sadece olayları akışına bırakmayı dene. Bir gün emin ol o sana geri gelecek çünkü belli ki bir yaşanmışlığınız var ve arkadaşlığınız yaşamaya değer Bugün çok üzüleceksin evet ama inan hayat yaşamaya değer ve bir olaya takılıp kalma seviliyorsun reis.

Geri
Yukarı