Ender 3 V3 KE yazıcıda filament çıkmıyor

HEYMİRR

Femtopat
Daha fazla  
Uzun süredir kullandığım yazıcıma yeni filament aldım. Creality Hyper series filamenti aldım, baskıya koydum. Ertesi sabah kalktım, bir baktım ki tablada ilk 2 katman var. Bir de bu yazıcının hotend seti k1, hotendi takılıp upgrade edildi. Filamentin çıkmaması bunun yüzünden değil. Uzun süredir bu şekilde kullandım, yeni oldu bu olay. Sonra tekrar baskı almaya çalıştım, gene aynı sorun oluyor. Başında dikkatlice izledim, extruderı söktüm içinde kırık filament var mıdır diye, hiçbir şey yok. Tekrar denediğim baskıyı şöyle anlatayım: İlk katmanı mükemmel atıyor, ikinci katmanı neredeyse iyi atıyor, 3-4'ten katmana geçince filament çıkmıyor Nozzle'dan. @Siyah Martı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Fanında sorun olabilir mi? Belki heatsink fanı arızalıdır, o durumda heatcreep gerçekleşiyor olabilir. Baskı sırasındaki sıcaklık değerlerine de göz atman iyi olur.

Elinde önceden sorunsuz kullandığın filament varsa onunla da test edebilirsin.

Eskı fılamenti denedim gene aynı sorun oldu sıcaklık 210 Max büyük ihtimalle nozzla takılı silikon erimiş silikon incecik kalmış. Oda nozzle ı uzun süre sonra içini doldurmuş conta yerleri pas tutmuş yeni nozzle alıp tekrar bilgi vereceğim teşekkürler siyah martı.

Fanında sorun olabilir mi? Belki heatsink fanı arızalıdır, o durumda heatcreep gerçekleşiyor olabilir. Baskı sırasındaki sıcaklık değerlerine de göz atman iyi olur.

Elinde önceden sorunsuz kullandığın filament varsa onunla da test edebilirsin.

Püskürtme ısıtması beklenenden farklı uyarısı nedir biliyor musun az önce bu hatayı verdi ve aynı anda diğer yazıcım ender 3 Pro error too far uyarısını verdi ikisi de aynı anda verdi.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı