Epic Games'e alışabildiniz mi?

Ben sırf ucuz diye gidip Epic Games'ten çok sağlam oyunlar aldım. Kuponlar falan derken aklımı çeldiler. Şimdi çok pişmanım. Açıp Epic Games'in yüzüne bakmıyorum. Hangi oyunlar var bilmiyorum kütüphane çöplük gibi oldu. Korsan oynasam daha mutlu olurdum herhalde.

Burada ki temel şikayetim Epic'in hissiyatı değil. Oyunlarımın bu kadar çok platforma dağılmış olması. Mesela elinizde film koleksiyonu var DVD şeklinde, ama evin her yerine fırlatmışsınız gibi. Ne nerede bilemiyorsunuz.

Güzel konu vallaha çöplük gibi arayüzü var. Ve topluluğu yok profil tasarımı yok yok oğlu yok.

Alışılabilecek gibi değil ki. Epic kütüphanemde olan oyunları bile Steam'de ucuza yakaladığım zamanlar alıyordum. Gerçi TL desteği kesildiğinden bu yana Steam'den oyun da almadım, Epic Games'i de sadece vermiş olduğu ücretsiz oyunları toplamak için kullanıyorum. Epic ileride güzel ve sade bir arayüz yaparsa seve seve kullanırım.

GOG Galaxy uygulamasını kullan. Her şey bir yerde.

Bu da gayet güzel ama ne Steam bağlanıyor. Ne Ubisoft uygulaması sadece Epic için var. Bunu kullanacağıma direk epic kullanırım aynı.

Alışılabilecek gibi değil ki. Epic kütüphanemde olan oyunları bile Steam'de ucuza yakaladığım zamanlar alıyordum. Gerçi TL desteği kesildiğinden bu yana Steam'den oyun da almadım, Epic Games'i de sadece vermiş olduğu ücretsiz oyunları toplamak için kullanıyorum. Epic ileride güzel ve sade bir arayüz yaparsa seve seve kullanırım.

Orası net ama benim derdim kullanışsızlıktan değil de. Mesela Steam'den gidip God of War, cyberpunkk vs gibi 100 oyun almış ol. Epic'e geç orada da 100 oyunluk bir kütüphane yap. Bunların ayrık durması çok canımı sıkıyor. God of War Steam'de, Spider-Man Epic'te mesela. RDR2 Steam'de, GTA 5 Epic'te.

Ama Steam kütüphanesine dalıp, oradan oyun seçip oynamak gibi bir keyif düzen yok ki. Eğer Full Epic Games kullansaydım bu sefer Steam'i istemezdim. Bu platformun savaşı olarak görmemek lazım.

Steam'in kütüphanesine girip bakıp bütün oyunlarımı görmek istiyorum. Tüm oyunlarımı görmek için Steam'e gir, Epic'e gir, Microsoft Store'a gir. Gir babam gir.

Steam'de benim gibi 350 oyunun ve 326 tane DLC yoksa bir anlamı yok. Zaten oynicağın oyun belli oluyor indirmiş oluyorsun. Play tuşuna basmaktan ibaret gerisi.

Steam'de benim gibi 350 oyunun ve 326 tane DLC yoksa bir anlamı yok. Zaten oynicağın oyun belli oluyor indirmiş oluyorsun. Play tuşuna basmaktan ibaret gerisi.

Ama bunu korsanlada yapabilirsin. Satın almanın Prime hizmetin bir getirisi yok. Sen bir kütüphane düzen kuruyorsun. Her şey Play tuşuna basmaktan ibaret olsaydı korsan piyasası nirvanaydı. Eskiden PC tarafı bu yüzden hor görüldü, oyunlar sadece konsola çıkardı. Şu an bu algıyı Steam'in yendiğini unutmamak lazım.

Alışılacak bir şey yok arayüzü yavaş, ve yavan doğru. Fakat satın aldığın oyunun Steam'de aldığın oyundan herhangi bir farkı var mı? Veya Microsoft Store'dan? Tabii ki Steam'in dengi değil fakat maksat oyun oynamak ve bunu yaparken korsana kaymamaksa gayet makul kullanılır.

Alışılacak bir şey yok arayüzü yavaş, ve yavan doğru. Fakat satın aldığın oyunun Steam'de aldığın oyundan herhangi bir farkı var mı? Veya Microsoft Store'dan? Tabii ki Steam'in dengi değil fakat maksat oyun oynamak ve bunu yaparken korsana kaymamaksa gayet makul kullanılır.

Biz Avrupa'lı değiliz ama :D

Biz oyunları ucuzken toptan alırız. Sonra 3-5 yıl oynarız. Bu yüzden kütüphanelerin bir arada olmasını istemek gayet doğal.

Dediğin mantıkla şu an canım yakuza çekseydi en ucuz platform (M. Store)dan alıp direk oynardım. Ama biz onu oradan şunu buradan alıp her şeyi karman çorman hale getirdik. Şu an da Steam'e rakip yok. Ve olamayacakta. Çünkü herkes o kadar kütüphanesini bırakıp uygulama değiştirmez. Epic Games hayvan gibi kuponlar dağıttığı halde kazanan steamdi. Bedava oyun verdiği halde kazanan steamdi.

Yeni konular

Geri
Yukarı