Erkek bacak kıllarından nasıl kurtulunur?

Rhythmİnmyheart

Centipat
Arkadaşlar yaşım 14 geçen seneden beri bacak kıllarımi jiletle almaya başladım. Fakat başta bilgisiz olduğum için jilet artık daha sert ve kalın çıkartmaya başlıyor. Fakat bu sene işler bayağı karıştı, bacak kıllarımi aldığım gunun ertesi günü bacaklarımda kıllar yine belirmeye başlıyor ve bende her banyoya girdiğimde jiletle alıyorum. Eğer almazsam da üç gün sonra dışarıdan çok belli oluyor. Geçen gün arkadaşım bacağıma çarptı ve niye bu kadar sert senin kılların yoksa aliyor musun dedi. Bende yani biraz utandım açıkçası sizce bu kıllardan epilasyon haricinde nasıl kurtulabilirim?

Kılların yeni yeni çıktığı için öyle sert gözüküyor. Jiletle alakası yok ve yapabileceğin de bir şey yok ancak bence çok erken yaşta kesmeye başlamışsın. Tavsiyem makine ancak jilet kadar fazla kesemez haberiniz olsun. Benim de bacaklarım epey kıllı, yaza girerken bir kere makineyle kesiyorum sonra yaz ortasında bir kere daha kestiğim zaman bütün yazı çıkarmış oluyorum. Yaşından dolayı kılları kesmekten utanıyor olabilirsin ki bu çok doğal 14 yaşında kimse bacak kıllarını falan tıraş etmez ama büyüdükçe ergenliği atlattıkça çok normal bir şey geliyor bu. Bu arada kıl kökleriniz kalınsa dediğiniz gibi sakın ağda falan denemeyin, baygınlık geçirirsiniz. Yapabileceğin tek şey makineyle kesmek veya jiletle devam etmek ancak her zaman da kesme bırak uzasın.

Veet Men Tüy Dökücü Krem Erkeklere Özel, 200 ml : Amazon.com.tr: Kişisel Bakım ve Kozmetik Bunun normalde kadın versiyonunu kullanıyordum, hem kıl bırakıyor ve çok kötü gözüküyordu. Hem de iğrenç bir kokusu vardı. Erkek versiyonunda hem koku sorunu yok, hem kökünden alıyor. Tek kullanımda almazsa ikinci kullanımda %100 alır. Makine de kıl bırakıyor, kötü bir görüntü oluşuyor. Ağda da acılı ama etkili bir yöntem. Size kalmış artık neyi seçerseniz.

Geri
Yukarı