Eski BIOS sürümüne dönmek

Bluedad

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Ben eski bios sürümüne dönmek istiyorum. Nasıl yapılacağını da buldum fakat şöyle bir problem var. Bu işlemi gerçekleştirdikten sonra bios kısmındaki bilgisayarın seri numarası siliniyormuş ve yerine başka kod yazılıyormuş. Aynı zamanda UUID kodu da kayboluyormuş. Bu kodların kaybolması benim için problem yaratır mı? Bu arada seri numarası, bilgisayarın garanti işlemleri için gerekli olabiliyormuş fakat zaten garantisi yok bilgisayarın. Fakat UUID ne işe yarar bir fikrim de yok. Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Yanlış Bilgilendirme
BIOS sıfırlama işlemi yapılırsa zaten güncellemeleri bırakıp ilk halindeki BIOS sürümüne geri döner. Ayrıca o kod sizi bağlayan bir şey değil.

I have successfully downgrade my system (Ideapad Z580) to 5FCN35WW as it was written above. But I lost my serial number and UUID on my laptop. That was real trouble for me!
can anybody help me i tried to downgrade my bios and lost my serial number from the bios
BIOS sıfırlama işlemi yapılırsa zaten güncellemeleri bırakıp ilk halindeki BIOS sürümüne geri döner. Ayrıca o kod sizi bağlayan bir şey değil.
Yukarıda yalnızca iki kişinin yazdığını kopyaladım. Bunun gibi bir sürü kişi aynı sorunu yaşamış. Madem benim işime yarayacak bir şey değil ben de eski sürüme döneyim. Çünkü yeni sürüm gerçekten berbat. Ekran parlaklığı hep sönük oluyor. Bilgisayarda bir yavaşlama var yeni bios'u yüklediğimden beri. Cevabınız için teşekkür ederim bu arada.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı