Eski Hotmail hesabına nasıl giriş yapılır?

Makaleler
24
Yer
İstanbul
Arkadaşlar merhaba.

Eski bir Hotmail hesabım var ve şifresini - maili doğru hatırlamama rağmen giriş yap dediğimde giriş yapmıyor. Ben bu adresi farklı bir Gmail adresine alternatif e-posta olarak eklemişim. Bir uygulamayı kullanabilmek için bu Hotmail hesabına ihtiyacım var çünkü o maile şifre gidiyor. Bu sorunu çözmenin bir yönetimi var mıdır?

Şifresini ve maili bildiğim Hotmail hesabına neden giriş yapamıyorum?

Arkadaşlar merhaba.

Eski bir Hotmail hesabım var ve şifresini - maili doğru hatırlamama rağmen giriş yap dediğimde giriş yapmıyor. Ben bu adresi farklı bir Gmail adresine alternatif e-posta olarak eklemişim. Bir uygulamayı kullanabilmek için bu Hotmail hesabına ihtiyacım var çünkü o maile şifre gidiyor. Bu sorunu çözmenin bir yönetimi var mıdır?

Bir yöntemi vardı sanırım Microsoft'un forumlarında belirtilen bir yöntem vardı belki buradada işe yarayabilir.
İkinci hesapta oturum açtığınızda (bu e-posta adresine gönderilen kodu almak için) çoğu tarayıcı otomatik olarak ilk hesabınızdaki (kodu isteyen hesap) oturumu kapatır.

Doğrulama kodunuzu almak için:

Tarayıcıyı gizlilik modunda kullanırken ilk hesabınızla oturum açın. Bu, oturumunuzun iki hesapta da aynı anda açık olmasını sağlar.

Diğer e-posta adresinize gönderilen doğrulama kodunu girmeniz istendiğinde tarayıcı penceresini kapatmayın.

Gizlilik modunda yeni bir pencere açın. Microsoft Edge ve Internet Explorer'da ınprivate gözatma kısayoluctrl+Shift+ptuşlarıdır. Farklı bir tarayıcı kullanıyorsanız gizlilik modu hakkında daha fazla bilgi edinmek için tarayıcının yardımına başvurun.

Yeni pencerede diğer e-posta adresinizde oturum açıp Microsoft hesabı ekibi tarafından gönderilen iletiyi arayın. Doğrulama kodunu iletiden kopyalayın veya not edin.

Doğrulama kodunuzu isteyen pencereye dönün. Kodu girip yönergeleri izleyin.

Arkadaşlar merhaba.

Ne kadar alakalı bilmem ama bu yöntemi deneyerek belki girebilirsin.

Arkadaşlar merhaba.

Ne kadar alakalı bilmem ama bu yöntemi deneyerek belki girebilirsin.

Uzun süre kullanılmayan hesapları siliyorlardı en son. Aynı isimle tekrar hesap açılabiliyor, onu deneyebilirsin. Bir hesabımı daha önce bu şekilde kurtardığımı hatırlıyorum.

Uzun süre kullanılmayan hesapları siliyorlardı en son. Aynı isimle tekrar hesap açılabiliyor, onu deneyebilirsin. Bir hesabımı daha önce bu şekilde kurtardığımı hatırlıyorum.
Denedim ancak başka birisine ait diyor. Maili yazarak giriş yapmaya çalıştığımda da bu hesap bulunamadı diyor. Şifreyi unuttum deyince bağlı olan Gmail hesabın bilgileri çıkıyor ve ona giriş yapıyor. Yani beni hiçbir şekilde hotmail'e sokmuyor.

Silinse bağlı olduğu Gmail hesabından da silinmez miydi?

Denedim ancak başka birisine ait diyor. Maili yazarak giriş yapmaya çalıştığımda da bu hesap bulunamadı diyor. Şifreyi unuttum deyince bağlı olan Gmail hesabın bilgileri çıkıyor ve ona giriş yapıyor. Yani beni hiçbir şekilde hotmail'e sokmuyor.

Silinse bağlı olduğu Gmail hesabından da silinmez miydi?
Hocam büyük ihtimalle siz kendi hotmail hesabınızı silmişiniz ve hatırlamıyorsunuzdur. Hotmail de kullanılmayan hesaplar silinmiyor o olay gmailde var benim 10 yıllık girmediğim hotmail hesabı hala duruyor.

Olmayan Hotmail hesabına uygulama neden şifre göndersin ki? Ayrıca giriş yap deyince hesap yok demiyor, alternatif gmail hesabını açıyor, sorun bu. Gmail'i değil hotmail'i açmasını istiyorum.
Hocam hotmailinizi gmailinizle aktarıp daha sonra hotmail hesabınızı kapatmış olabilirsiniz. Ve şifre gönderen bahsettiğiniz sitedeki hesabınızı da kapatmış olabilirsiniz. Bazı siteler hesabınız olmasa bile şifremi unuttum kısmına yazdığınız emaile böyle bir hesap bulunamadı yerine e posta gönderildi diyor öyle bir hesap olmadığı için e posta gelmiyor haliyle.

Kullanılmayan hotmail hesapları da siliniyor. Benim kullanmadığım ama yıllar önce farklı maillere güvenlik kurtarma maili olarak tanımladığım hotmail uzantılı mail adreslerim kalıcı olarak silinmiş. Eski bir mail adresime giriş yapabilmek için 3 ay uğraştım, mail atmadığım yer kalmadı, sonuç olarak maalesef kurtaramadım ve aynı mail adresini yeni mail olarak açabildim tabii bu da benim işime yaramadı. Farklı mail adresi sağlayıcıları verdiğiniz güvenlik mailinin kapalı olup olmadığını sorgulayamıyorlar, sadece gönderi yapabiliyorlar.

Geri
Yukarı