Eski kiracıdan piyasanın 3 kat daha azına kira almak

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Kiracı haklı, çünkü önceden yerleşmiş.

Biz 15.000'lik yerde kiradayız, 5000'e oturuyoruz mesela. %25 artırsaydık 2000 civarında şu an oturuyor olmalıydık ama yapabildiğimiz en yüksek artışı oturduk ev sahipleriyle anlaştık 3 sene boyunca. Çok şükür iyi insanlar öğrencinin halinden anlıyorlar.

Bizde 3000'den 4000 yapmayi planlarken 5500 dediler kabul etmedik, yasal artis yaptik 3750 lira, yalandan tahliye kagidi cikardilar, dava actilar, itiraz ettik. Aylardir 3750'den yatiriyoruz ve resmi evrakta da sahtecilik yaptiklari icin savcilik dolandiricilik burosu da sorusturma baslatti. Onlar icin sıkıntı oldu cunku bu davalarda hakli olan biziz ve ayrıyeten davalarin konusu kira degil tahliye ve tahliye gerekceleri de yok, gosterdikleri belge de sahteydi. Yani 3750'den kira odenmeye devam edecek ve dava masrafi yaptilar bizimle tartistilar bos yere kotu olduk. Degmeyecek seyler.

Son düzenleyen: Moderatör:
5 yıl dolduysa yeniden değerlendirme için dava açabilirsin. 10 yıl dolduysa kiracıyı çıkartmak için dava açabilirsin. Onun dışında yasal zam neyse onu yapmak durumundasın.

Eski kiracı şu an az ödüyor olabilir, ama 2 yıl sonra eski kiracının 5-10 yılı dolunca şu an 30-40 verenler az zamlarla 50-60 verirken siz sıfır kiracı alacağınız için bu sefer sizinki 70-80 olacak mesela. Uzun dönemde eşitler büyük oranda.

Bizde 3000'den 4000 yapmayi planlarken 5500 dediler kabul etmedik yasal artis yaptik 3750 lira yalandan tahliye kagidi cikardilar dava actilar itiraz ettik aylardir 3750'den yatiriyoruz ve resmi evrakta da sahtecilik yaptiklari icin savcilik dolandiricilik burosu da sorusturma baslatti onlar icin sıkıntı oldu cunku bu davalarda hakli olan biziz ve ayrıyeten davalarin konusu kira degil tahliye ve tahliye gerekceleri de yok gosterdikleri belge de sahteydi. Yani 3750'den kira odenmeye devam edecek ve dava masrafi yaptilar bizimle tartistilar bos yere kotu olduk. Degmeyecek seyler.

Haklısın aslında aynısı bize de oldu, 10 k dediler bu sene elimizde tahliye taahhütnamesi var dediler de olmadığını biliyoruz. Geçen 2 senenin hatrına alttan aldım ben tatlı dil çözdü bizde olayı. Seneye belki sendeki gibi olacak :)

Hocam soruyorum sadece sakin.
Ben de sana soruyorum. Evinin değeri artıyorken bir de başkasının yaşam hakkı üzerinden mi haksız kazanç sağlamak istiyorsun?

Ev sahipleri rahat bir nefes alsın, makas bu kadar açılmışken bu sene %25 kaldırılacaktır. Bu senelik salın kiracınızı.

Ben de sana soruyorum. Evinin değeri artıyorken bir de başkasının yaşam hakkı üzerinden mi haksız kazanç sağlamak istiyorsun?

Ev sahipleri rahat bir nefes alsın, makas bu kadar açılmışken bu sene %25 kaldırılacaktır. Bu senelik salın kiracınızı.

Hocam zorla kirayı arttırmacağız tabii ki fark etmediniz sanırım ben zaten haklı mıyım diye sordum.

Haklısın aslında aynısı bize de oldu, 10 k dediler bu sene elimizde tahliye taahhütnamesi var dediler de olmadığını biliyoruz. Geçen 2 senenin hatrına alttan aldım ben tatlı dil çözdü bizde olayı. Seneye belki sendeki gibi olacak :)
Bizdekiler de taahhutname var dedi telefonda konusurken hemen istedim atmasini atar atmaz ss aldim gittim savciliga verdim, noterden kayit aldirdim hemen sildi mesaji. Bana mesaji attigi tarih 15.06.2023 belgedeki taahhut ve tahliye tarihi 30.06.2023 ve adresi de yanlis yazmislardi, imza da bize ait degildi mal sahibi olarak da bizi yazmislardi. :D

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı