Çözüldü Eski MacBook'a El Capitan nasıl kurulur?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

emreboran

Attopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar

Eski bir MacBook'um var OpenCore legacy partner ile Sonoma kurayım dedim ama oclp'yi kuramadım sürüm 10.6 kabul etmedi.

Araştırdım 10.10 ve üzeri bir surume once yukseltmem gerekiyormuş.

El Capitan kurup öyle devam edeyim dedim ama kafam karıştı dokümanlar hep Hackintosh için anlatılmış EFI atacak miyim atmayacak miyim anlamadim.

Şu linkte anlatilmis benim anladığım ben buradaki imajı balena ile flasha yazıp hiç EFI atmadan (haliyle Config de ayarlamadan) boot flashdiski hazırlayıp El Capitan'i kurabilir miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm

Bu siteden web tarayıcı kullanin bölümünden el capital indirdim yönergeleri izledim bilg yeniden başladı yüklerken hata verdi tamamlayamadim. Şu an normal eski sisteme de girmiyor haliyle .

İnternette mount la başlayan bazı kodlar buldum denedim sıfırlamak için ama onuda başaramadım.

Dipsiz kuyuya düştüm resmen 😀

Verdiğiniz linkten imajı indirip direk balena ile flasha yazıp ordan bootmu edeceğim doğrumu anlıyorum ? Efi config felan öyle şeyler yapacak mıyım ?
Kusura bakmayın kafam iyice çorba oldu vaktinizi alıyorum.

Evet.

EFI klasörüne gerek yok. İmajı indirdikten sonra BalenaEtcher programı ile yazdırın. Ardından
Mac'inizi yeniden başlatın. Ve açılmadan klavyeniz de ki alt tuşuna basın.
Merhaba arkadaşlar

Eski bir MacBook'um var OpenCore legacy partner ile Sonoma kurayım dedim ama oclp'yi kuramadım sürüm 10.6 kabul etmedi.

Araştırdım 10.10 ve üzeri bir sürüme once yukseltmem gerekiyormuş.

El Capitan kurup öyle devam edeyim dedim ama kafam karıştı dokümanlar hep Hackintosh için anlatılmış EFI atacak miyim atmayacak miyim anlamadim.

Şu linkte anlatilmis benim anladığım ben buradaki imajı balena ile flasha yazıp hiç EFI atmadan (haliyle Config de ayarlamadan) boot flashdiski hazırlayıp El Capitan'i kurabilir miyim?

Öncelikle kullanmış olduğunuz MacBook'un modeli nedir?
Ayrıca bu rehber size yardımcı olabilir.

Öncelikle kullanmış olduğunuz MacBook'un modeli nedir?
Ayrıca bu rehber size yardımcı olabilir.

Macbook A1181 2009 model.
OCLP destekleyen modeller arasında var ama 10.6 olduğu için kuramadım.

Son düzenleme:
Paylaştığım linkten El Capitan imajını indirin.

El Capitan 10.11

Bu siteden web tarayıcı kullanin bölümünden el capital indirdim yönergeleri izledim bilg yeniden başladı yüklerken hata verdi tamamlayamadim. Şu an normal eski sisteme de girmiyor haliyle .

İnternette mount la başlayan bazı kodlar buldum denedim sıfırlamak için ama onuda başaramadım.

Verdiğiniz linkten imajı indirip direk balena ile flasha yazıp ordan bootmu edeceğim doğrumu anlıyorum ? Efi config felan öyle şeyler yapacak mıyım ?

Evet.

EFI klasörüne gerek yok. İmajı indirdikten sonra BalenaEtcher programı ile yazdırın. Ardından
Mac'inizi yeniden başlatın. Ve açılmadan klavyeniz de ki alt tuşuna basın.

Son düzenleme:
Çözüm

Geri
Yukarı