Espresso makinesi önerisi

Badoo

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar kahve olarak genellikle filtre kahve tüketiyorum onu da kendim yaparım. Espresso makinesi almak istiyorum. Tam otomatik makine almak isterdim ancak aşırı yüksek noktalarda fiyatları. Bununla birlikte ben çok uzun zamandır sütlü bir kahve içmedim içmiyorum. Yani tam otomatik ve latte türevi kahveleri yapan bir makine benim için kullanışlı olmaz diye düşünüyorum. Makine kullanan arkadaşların yorumları özellikle önemli. Süt köpürtme aparatı olan makineler benim için yeterli olur diye düşünüyorum. Süt köpürtme haznesi plastik tadar diye düşünüyorum bilmiyorum doğru mu düşüncem. Ben kahve ile uğraşmayı çok seviyorum. Yani kafam dağılıyor o sırada. Grundig/Beko/Arçelik bir ürünü var (aynı ürünü satıyorlar diye birleştirdim). Basit tarzda bu tarz bir makine benim için yeterli olur mu? Önereceğiniz bir marka model varsa paylaşırsanız benimle çok sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Vestel'in yarı otomatik makinesini kullanıyorum ve oldukça memnunum. Su hacmi ve sıcaklık ayarı yapmaya bile izin veriyor. Buhar çıkışı da yeterince kuvvetli bence. Yaklaşık 1 dakika içinde istediğim sütlü kahveyi hazırlayabiliyorum. Su konteynerı plastik ancak tat vermiyor onun dışında her yeri metal.

Son derece yeterli olur. Almışken ucuz da olsa tam otomatik almanızı tavsiye ederim bence hepsi aynı. Vestel'in makinesini 2400 TL'ye aldım Ocak gibi. Çok ucuz olmasa ben de tam otomatik alırdım.

Son düzenleme:
Vestel'in yarı otomatik makinesini kullanıyorum ve oldukça memnunum. Su hacmi ve sıcaklık ayarı yapmaya bile izin veriyor. Buhar çıkışı da yeterince kuvvetli bence. Yaklaşık 1 dakika içinde istediğim sütlü kahveyi hazırlayabiliyorum. Su konteynerı plastik ancak tat vermiyor onun dışında her yeri metal.

Son derece yeterli olur. Almışken ucuz da olsa tam otomatik almanızı tavsiye ederim bence hepsi aynı. Vestel'in makinesini 2400 TL'ye aldım Ocak gibi. Çok ucuz olmasa ben de tam otomatik alırdım.
Tam otamatiklerde benim fiyatının ürünü diyeceğim ürünler çok yüksek fiyatlarda. Bununla birlikte onunların temizlemesi daha zahmetli yani bir sürü parçasını tek tek temizlemek gerekiyor ve bu bir süre sonra bıktırır diye düşünüyorum. Tabii içerken vereceği konforu inkar etmiyorum. Ancak dediğim gibi ben kahve hazırlamayı çok seviyorum otistik bir takıntıyla hoşuma gidiyor o süreç. 😁 Yorumun için teşekkür ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı