EU4 müttefik olmuyor

mehmetfth42

Femtopat
Daha fazla  
Beyler problem şu. Ben ilk defa İngiltere denediğimde surrender of maine geldi reddettim. Haliyle savaşa girdik ama ne Portekiz ne de başka bir alleim benim yanımda savaşa gelmedi. Bu sefer Fransa denedim bu sefer onun yanında Portekiz geldi oyunda yeni olduğum için bilmiyorum bir yerde hata mı yapıyorum?

Son düzenleyen: Moderatör:
Savaşa girmeden önce Müttefiklerinizi yanınıza çağırmanız lazım. Müttefikler savaşa gelmiyorsa ve savaşa girdiyseniz. yapacak bir şey yok. Savaş anında başka bir ülke ile müttefik olamıyorsunuz.

Müttefiklerinizle mümkün olduğunca ilişki geliştirin. Diplomasi ekranında o ülke ile olan favor değeriniz var, onu mümkün olduğunca arttırın. Favor yüksek olmadan saldırı savaşlarında katılmaları çok zor. Savunma savaşlarında da ilişkinize, seçimlerinize, savaşta üstün olana göre müttefikleriniz katılabilir, katılmaya da bilir. Benim şahsi önerim özellikle böyle güçlü ülkeleri oyanarken tek başınıza bile güçlü devletleri yenebilecek ya da en azından kaybetmeyecek strateji ve güce sahip olmaya uğraşmanız. Bu arada yanlış hatırlamıyorsam İngiltere oynarken denizde hakimiyet kurduğunuz sürece siz üstün geliyorsunuz.

Ekran Görüntüsü (11).png

Müttefiklerinizle mümkün olduğunca ilişki geliştirin. Diplomasi ekranında o ülke ile olan favor değeriniz var, onu mümkün olduğunca arttırın. Favor yüksek olmadan saldırı savaşlarında katılmaları çok zor. Savunma savaşlarında da ilişkinize, seçimlerinize, savaşta üstün olana göre müttefikleriniz katılabilir, katılmaya da bilir. Benim şahsi önerim özellikle böyle güçlü ülkeleri oyanarken tek başınıza bile güçlü devletleri yenebilecek ya da en azından kaybetmeyecek strateji ve güce sahip olmaya uğraşmanız. Bu arada yanlış hatırlamıyorsam İngiltere oynarken denizde hakimiyet kurduğunuz sürece siz üstün geliyorsunuz.
Bende favır kısmı böyl önceden artı eksi fln vardı değiştimi

Yeni konular

Geri
Yukarı