Evde boş zamanda yapılabilecek hobiler / aktiviteler

Chasei

Decapat
Daha fazla  
Merhaba ben 16 yaşındayım, bu dönem itibarıyla açığa geçiyorum. Üniversiteye de açıktan devam edip diploma almayı düşünüyorum. Meslek olarak babamın mesleği olan modelistliği seçtim. Babamdan bu süre içerisinde dersler alarak kendimi bu alanda geliştirmeyi düşünüyorum. Tek mesleğim bu olmayacak bir yandan da babamla birlikte e-ticaret işi yürütüyoruz.

Şimdi asıl konumuza gelelim. Ben küçüklüğümden beri potansiyelimi yakalayamamış gibi hissediyorum. Bu yaşıma kadar hiç doğru düzgün hobi edinemedim. 10-11 yaşımdan beri küçük küçük programlamayla uğraştım o kadar. Önümde 2 sene var bu iki sene içerisinde kendimi geliştirebileceğim hobiler veya aktiviteler edinmek istiyorum çünkü bir amacın olmadan hayat gerçekten çok sıkıcılaşıyor. Şimdiden bana katacağınız bilgiler için teşekkür ederim.

Edit yapmayı öğrenebilirsin. İyi edit yaparsan bir bakarsın bilinen bir Youtuber'ın editlerini yapmaya başlarsın. Önü çok açık bir girişimcilik.

Edit için Premiere ve Davinci Resolve öneriyorlar genelde, hangisini kullanmam daha mantıklı olur bir fikriniz var mı ?

Hocam biz okulda öğreniyoruz. Baya uğraşmak gerekiyor. Emek işi cidden.
Öyle ama bence bu tarz uğraşlar çok keyifli. Özellikle bir 3D yazıcı varsa çok daha keyifli oluyor. Saatlerce hatta bazen günlerce uğraştıktan sonra bir şeyler üretmek müthiş bir his.

Evdeki boş zamanlarınızda yapacak aktiviteler say say bitmez. Kitap okuma, film izleme, yoyo, bilgisayar oyunları, elektronik devreler, puzzle. Ama bu yaşınıza kadar hiç enstruman çaldınız mı? Ben enstruman çalmayı öğrenmeni tavsiye ederim, ben henüz gerçekleştiremedim ve içimde kaldı biraz.

Evdeki boş zamanlarınızda yapacak aktiviteler say say bitmez. Kitap okuma, film izleme, yoyo, bilgisayar oyunları, elektronik devreler, puzzle. Ama bu yaşınıza kadar hiç enstruman çaldınız mı? Ben enstruman çalmayı öğrenmeni tavsiye ederim, ben henüz gerçekleştiremedim ve içimde kaldı biraz.

Enstruman çalmayı ben de istiyorum aslında. Elektrogitar almak istiyorum ama elektrogitarlar da her geçen gün daha da pahalılaşıyor. Bi' hobi için de babama 10 bin TL para ödetmeyi pek istemiyorum. O yüzden işe girip ilk maaşımı aldığımda bir enstruman çalmayı deneyeceğim.

Geri
Yukarı