Evde kas nasıl geliştirilir?

434912

Hectopat
Daha fazla  
Vallahi durumum rezil. Öyle spor salonuna gidecek vaktim de yok. Göbek çok. Vücudum S şekli almış. Kaslar zayıf. Nasıl düzeltebilirim? Nereden başlamalıyım? Nasıl karın kasım ve kol kasım olur?

Evde kas videolarından öneriniz var mı? Ayrıca şınav ve mekikte 0 çekiyorum.

Bilgisayar başında çok zaman geçiriyorsan, bu durumda kalçanın bu şekilde olması normaldir. Eğer yürüyüş yapma şansın yoksa, evde squat egzersizleri yapmanı öneririm. Bu egzersizlerle kalçanı sıkılaştırabilir, daha dolgun ve şekilli bir görünüm elde edebilirsin.

Ekstra olarak diyet yapmanı öneririm.

Resim uygunsuz değildir muhtemelen.
1.jpg

Çok abartmadan bu tarz yaparsan gayet güzel duruyor. Özelikle kızlar beğeniyor. :)

71002aef49dc2d82754a99b29b84fd38.jpg

Bilgisayar başında çok zaman geçiriyorsan, bu durumda kalçanın bu şekilde olması normaldir. Eğer yürüyüş yapma şansın yoksa, evde squat egzersizleri yapmanı öneririm. Bu egzersizlerle kalçanı sıkılaştırabilir, daha dolgun ve şekilli bir görünüm elde edebilirsin.

resim uygunsuz değildir muhtemelen.
Eki Görüntüle 2037682

Çok abartmadan bu tarz yaparsan gayet güzel duruyor. Özelikle kızlar beğeniyor. :)

Eki Görüntüle 2037690

Karın kası falan geliştirme için tavsiyelerin var mı? Squat ne sporu çok bilmem.

resim uygunsuz değildir muhtemelen.
Eki Görüntüle 2037682

Eki Görüntüle 2037690

Hem de ne zaman geçiririm PC başında.

Karın kası falan geliştirme için tavsiyelerin var mı? Squat ne sporu çok bilmem.

Hem de ne zaman geçiririm PC başında.

karın kası yağ oranıyla alakalı, antrenmanla çok gelişecek bir şey yok. günlük alman gereken kaloriyi hesaplayıp ondan 250-500 kalori altında alacaksın. bu da haftada 0.25 - 0.5 kg yağ yakarak yağ oranını düşürmeni sağlar.

evde genel antrenman içinse barfiks çubuğu veya dumbbell almanı öneririm. kas gelişimi yüksek ağırlık 6-12 tekrar çalışman lazım. şınav vs. max o kadar oluyorsa o da yeterli olur şu an için, ama ilerlediğinde kastan çok dayanıklılık arttırır.

yakın salon varsa bence her türlü salona git, yarım saat bile yüksek yoğunlukta yapsan en azından 3-4 bileşik (compound) hareket yaparsın, onlar da birçok kas grubunu aynı anda çalıştırıyor. yani az zamanda çok iş, yeterli olur.

download.jpg

Squat tam olarak bu. Ağırlık alırsan onlarla beraberde yaparsın. Kalçayı daha dolgun gösteriyor ve yağları eritiyor.

Karın kası her insanda var hata çok zayıfsan bile zayıflıktan çıkabiliyor. Karın kası için yağlardan kurtulman gerekiyor bir gecede olacak bir şey değil. Uzun dönemlerde çıkabilen bir kas bu.

FWp3Fy0WIAISqjz.jpg

Bence önce kalori yakmalısın ardından ağırlık yaparsın. En azından hantallığın gitsin.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Vallahi durumum rezil. Öyle spor salonuna gidecek vaktim de yok. Göbek çok. Vücudum S şekli almış. Kaslar zayıf. Nasıl düzeltebilirim? Nereden başlamalıyım? Nasıl karın kasım ve kol kasım olur?

Evde kas videolarından öneriniz var mı? Ayrıca şınav ve mekikte 0 çekiyorum.
Şınav sayına felan bakınca egzersiz ve diyet yap.

Geri
Yukarı