Evde spor ne kadar ileri taşıyabilir?

Daha fazla  
Merhaba ufacık bir sorum olacaktı. Benim yaşadığım yer sebebiyle spor yapabileceğim bir alan yok, olan da bir adet halter ve Z bar içeriyor. Bu setlerden birini alırsam beni ne kadar ileriye taşıyabilir? İşime yarar mı? Yaşadığım yerdeki hiçbir ekipmana sahip olmayan spor salonuna aylık 200 TL vereceğime bunu almayı daha makül gördüm. Yardımcı olursanız sevinirim. İyi günler.
Bu set işime yarar mı sizce?

İşe yarar yanına da bir bench sehpası al mis gibi spor salonu ortamı. Amacın İnstagram'da gördüğün 100 kiloluk herifler gibi olmak değilde normal şekilde spor yapayim karın kası çıkartayim ve kol büyüteyim diyorsan her türlü işini görürler.

İşe yarar yanına da bir bench sehpası al mis gibi spor salonu ortamı. Amacın Instagram'da gördüğün 100 kiloluk herifler gibi olmak değil de normal şekilde spor yapayim karın kası çıkartayim ve kol büyüteyim diyorsan her türlü işini görürler.

Hocam öncelikle teşekkür ederim. Zaten daha öncesinden bir spor geçmişim var biraz kilo alıp fiziğimi düzeltmek istiyorum. Bench sehbasını biraz para biriktirip almayı düşünüyorum ve estetik bir fiziğe sahip olmak istiyorum bu setle yapılabilir mi?

Hocam ben bu ağırlıkları hiç sevmiyorum, sahibinden de 2.el spor salonu dambılları satan yerler var. Bu dediğiniz ağırlıklar 5 kg'ı 25kg büyüklüğünde yapıyolar çimentodan, acayip kalitesiz oluyor.

Önerim:
Dumwell Rota Spor Yerli Ãretim Fonksiyonel AÄırlık Bench Press Sehpası Fiyatı, Yorumları - Trendyol Hem bacak çalışabilirsiniz bununla.
Ve bunun yanına:
Bir olimpik bar
İsteğe bağlı z bar
kaliteli 2.el 2 tane 10 veya 5kg dambıl (çok tekrar yapmak istiyorsan 5kg daha iyi olacaktır)
Olimpik bar için ve bench için ağırlıkları ucuz, çimento gibi olan, trendyolda satılanlardan alabilirsin. En fiyat performans budur bence.
İsteğe bağlı duvara monte barfiks demiri eklenebilir.

Fiyat olarak baya uçtuğunu fark ettim bu arada ama illa para olarak sıkıntı var ise 2 tane 5 kg kaliteli dambıl ile bile vücut yapılır. Parklardaki barfiks demirlerini de kullanabilirsin.

Bench olarakta şöyle bir masa varsa evde üstüne yat dambıl fly yap göğüs için illa bench press yapmaya gerek yok.
1713127668502.png

Son düzenleme:
Hocam öncelikle teşekkür ederim. Zaten daha öncesinden bir spor geçmişim var biraz kilo alıp fiziğimi düzeltmek istiyorum. Bench sehbasını biraz para biriktirip almayı düşünüyorum ve estetik bir fiziğe sahip olmak istiyorum bu setle yapılabilir mi?
Tamamen senin haraketleri yapabilmene bağlı. Yani bench press tarzı haraketleri yapabilecek bir ortam sağlarsan sehpaya bile gerek kalmaz. Ama bence kesinlikle bir bench sehpası çekmelisin çünkü her bölgeni geliştirirsin o sehpayla.

Hocam ben bu ağırlıkları hiç sevmiyorum, sahibinden de 2.el spor salonu dambılları satan yerler var. Bu dediğiniz ağırlıklar 5 Kg'ı 25kg büyüklüğünde yapıyolar çimentodan, acayip kalitesiz oluyor.

Önerim:
Dumwell Rota Spor Yerli Ãretim Fonksiyonel AÄırlık Bench Press Sehpası Fiyatı, Yorumları - Trendyol hem bacak çalışabilirsiniz bununla.
Ve bunun yanına:
Bir olimpik bar.
İsteğe bağlı Z bar.
Kaliteli 2.el 2 tane 10 veya 5kg dambıl (çok tekrar yapmak istiyorsan 5kg daha iyi olacaktır)
Olimpik bar için ve bench için ağırlıkları ucuz, çimento gibi olan, Trendyol'da satılanlardan alabilirsin. En fiyat performans budur bence.
İsteğe bağlı duvara monte barfiks demiri eklenebilir.

Hocam öncelikle teşekkür ederim. Bende sevmiyorum çimento olanları ama bütçeme uygun bunları bulabildim. Gönderdiğim aletlerle ekipmanlarla nereye kadar yapabilirim? Estetik bir fizik için bunlar işe yarar mı?
Bench sehbası önerisi içinde teşekkür ederim.
Hocam neredeyse aynı şekilde bir masaya sahibim. Ancak korktuğum ekipmanların ömrü ama hocam dambıl var iki tane ancak nereye kadar iki tane dambıl ile gider? Bilmediğim için soruyorum yanlış anlamayın.

Tamamen senin hareketleri yapabilmene bağlı. Yani bench press tarzı hareketleri yapabilecek bir ortam sağlarsan sehpaya bile gerek kalmaz. Ama bence kesinlikle bir bench sehpası çekmelisin çünkü her bölgeni geliştirirsin o sehpayla.

Hocam bu bench sehbasını marangoza yaptırsak ne kadar uzun gider ya da gider mi?
Hareketleri elimden geldiğince düzgün yapmaya çalışıyorum formu bozmadan ne kadar tekrar yapabilirsem oraya kadar gidiyorum. İlginiz için teşekkür ederim.

Son düzenleme:
Hocam öncelikle teşekkür ederim. Bende sevmiyorum çimento olanları ama bütçeme uygun bunları bulabildim. Gönderdiğim aletlerle ekipmanlarla nereye kadar yapabilirim? Estetik bir fizik için bunlar işe yarar mı?
Bench sehbası önerisi içinde teşekkür ederim.

Hocam bu bench sehbasını marangoza yaptırsak ne kadar uzun gider ya da gider mi?
Hareketleri elimden geldiğince düzgün yapmaya çalışıyorum formu bozmadan ne kadar tekrar yapabilirsem oraya kadar gidiyorum. İlginiz için teşekkür ederim.
Evde buna benzer bir şey yoksa hiç uğraşma ahşaptan onu yaptırmak zaten 2000 tutar 😁. Attığım bench iyi bacak da çalışabilirsin.

@Cehennem Yüzbaşı Bildiğimiz bench sephası şeklinde yaparsa normal kullanırsın hatta daha iyi olur. Yani mesela arkadaşın attığı sehpa direkt bende var çok sallanıyor ister istemez performansı etkiliyor. Tekrar konusunda en yüksek ağırlıklarla 6-8 tekrar iyidir.

Evde buna benzer bir şey yoksa hiç uğraşma ahşaptan onu yaptırmak zaten 2000 tutar 😁. Attığım bench çok iyi bacak çalışabilirsin.

Bende yazdıktan sonra anladım en az o kadar tutacağını :D. Hocam ama var sehpa idare edeceğiz artık. Çok teşekkür ederim hocam.

@Cehennem Yüzbaşı bildiğimiz bench sephası şeklinde yaparsa normal kullanırsın hatta daha iyi olur. Yani mesela arkadaşın attığı sehpa direkt bende var çok sallanıyor ister istemez performansı etkiliyor. Tekrar konusunda en yüksek ağırlıklarla 6-8 tekrar iyidir.

Teşekkür ederim hocam. Bir yerden başlamak lazım bir de KHO düşünüyorum en azından iyi kötü bir vücutla gidelim. İlgilendiğiniz için tekrardan teşekkür ederim.

Geri
Yukarı