Eve Ayakkabı ile Girmek

Veorra

Decapat
Yer
Çankırı
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Küçüklüğümden beri merak ettiğim bir konu olan "Eve ayakkabı ile girmek" meselesi. Ben çok merak ediyorum acaba neden ayakkabı ile giriyorlar? Halı kirlenmiyor mu? Ya da refah meselesi mi? Birisi beni aydınlatırsa sevinirim:)

Son düzenleyen: Moderatör:
Bir işin içinde mantık ve fayda yerine gösteriş varsa burjuva kafasıdır. Tabi ayağının kokmasını, hamal gibi ayaklarda ağırlıkla gezmeyi, eve mikrop getirmeyi sevenler olabilir bir şey diyemeyiz. 😄

Ayakkabı ile girdiğim bir yerde rahat edemem. Bağdaş kurmayı seven bir insanım düz oturamam. Böyle olunca ve ayakkabı da varsa ayağımda üstüm başım batar.

Bir de ne bileyim tuvalete filan girmiyor mu insanlar dışarıda o ayakkabı ile? Başka ayakkabı mı giyiyorlar evde acaba?

Bir işin içinde mantık ve fayda yerine gösteriş varsa burjuva kafasıdır. Tabi ayağının kokmasını, hamal gibi ayaklarda ağırlıkla gezmeyi, eve mikrop getirmeyi sevenler olabilir bir şey diyemeyiz. 😄

Ne alaka? kültürle alakalı bu. Avrupanın sokakları bizim sokaklardan kat kat temiz olduğu için, pislik gibi bir sorunları yok. Bizde özellikle istanbulda, camı 15 dakika aç, her taraf toz pislik oluyor.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı