Everest Rhino 432 kasaya pencere yapmak

Routine

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar öncelikle hepinize merhaba. Benim kasam Everest rhino çok fazla bütçem olmadığı için dahili PSU'lu bu kasayı aldım fakat hep bir penceresi olsun istedim. Kasa kapağı düz olduğundan rahatça yapılabileceğini düşünüyorum. Sizin fikirlerinizi de almak isterim.

EVEREST RHINO 432 600W MidT ATX SİYAH KASA

@bülent batman

Abi yardımcı olursan sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam eğer spiral makinanız varsa nasıl bir şekil istiyorsanız kasa kapağını kesebilirsiniz ve camı hatta renkli camı silikonla yapıştırabilirsiniz fakat bunu yaptıktan sonra matkap ile etrafına delik açmanız gerekebilir hava akışı için. :)

Hocam eğer spiral makinanız varsa nasıl bir şekil istiyorsanız kasa kapağını kesebilirsiniz ve camı hatta renkli camı silikonla yapıştırabilirsiniz fakat bunu yaptıktan sonra matkap ile etrafına delik açmanız gerekebilir hava akışı için. :)

Hocam arkadasin kasasindaki ust kisimda bulunan sivi sogutma fan delikleri sayesindeki hava akisi saglanmaz mi eger saglanmazsa egzoz fan ile bu problem giderilebilir mi ?

Hocam arkadasimin pc si sivi sogutma yok ama ustte sivi sogutma veya fan icin fan yerleri var oradaki delikler hava akisini dengelemeye yeter mi yetmez ise egzoz fan ile bu sorun giderilebilirmi kasa kapagina delik acmadan ?
Kasada hava akışı için en az 2 tane fan olmalıdır. Fizik yasalarına göre ısınana hava yükseldiği için egzoz fanını alta takmak ve içeriye hava veren fanıda üste takmak en iyi sonucu doğurur. Dediğiniz gibi kasada delik açmaya gerek yok 2 çıkış yeterli olacaktır. :)

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı