EVGA CoilWhine İadesi

Arkadaşlar hepinize teşekkürler. Sonuç olarak mecburi olarak gümrük ücreti ödeyeceğim bundan kaçış yok. Ups'ye yetki belgesini gönderdim. Şimdi bana ücreti sunacaklar. Size tavsiyem ürün bozuk çıkarsa direk olarak Amazon'a gönderin değişim talep edin şuan ki yaptığım ödeme nerdeyse Türkiye fiyatıyla aynı oldu. İnşallah başkalarıda aynı sorunu yaşamaz.

Hocam bende müşteri hizmetlerine söyledim. Maalesef alıyoruz dediler. Ürünün faturası ve değişim için giden belgeler var. Acaba kendim gümrüğe gidip halletsem bir yararı olur mu ?
Vergiyi müşteri hizmetleri değil devlet alır ve eminim ki aynı mal üzerinden bir verginin birden çok kez alınması yasa dışıdır. Bununla ilgili maliye derslerinden birşeyler var hatırımda ama detayını hatırlayamıyorum.

Bende Evga 980ti almayı planlıyordum Amazon'dan, aşşağı yukarı 1000 TL farkediyor. Şu an yıkıldım, bu tarz sorunlar yaşayacaksak... Ben şu şekilde duymuştum; ürünle ilgili sıkıntı oldu mu direk Amazon'a yolluyorsunuz kargo ücretini dahi Amazon karşılıyor diye. Gelişmeleri takip etmekteyim. Bu başlık benim de Amazon'dan ekran kartı alıp almama konusundaki nihai kararımı belirleyecek. Büyük geçmiş olsun, her şey daha güzel olur umarım. Hatta Amazon'la da iletişime geçin zarar tazmin edilir belki... Sonuçta sold by Amazon yazıyor diye alıyoruz biz bunları. Bilemedim ki :( .

Geçmiş olsun hocam. Gümrük vergisini ancak araştırmanızda fayda var. Araştırmanızı yapın peşini bırakmayın bu işin.

İyi dilekleriniz için teşekkür ederim. @4454 Hocam yarın sabah tekrar gümrüğü arayacağım. Sonuç çıkmaz ise 480TL ödemeye mahkumum İnşallAh gümrükten sonuç çıkar.

Ne saçma bir şey. Aynı şey üzerinden iki kere vergi mi alınır? Bence siz bu konuda bilgili birilerine danışın bir yanlışlık olmalı. Bu gidişle kimse Amazon'dan bir şey almayacak. Tekrar geçmiş olsun hocam. Birde şunu anlamadım EVGA gibi bir üretici GTX 980 Ti gibi bir kartta kalitesiz bobin mi kullandı? CW sorunu genelde kalitesiz bobin yüzünden oluyor.

Hocam sanırım benim şanssızlığıma geldi. Ürünün incelemeleri mevcut içeriğindekilerde çok kaliteli ama neden yaptı anlamıyorum.

Arada böyle ürünler çıkabiliyor demek ki her markada bu üründe size gelmiş maalesef. Dediğim gibi bu vergi işini tekrar araştırmanızda fayda var hemen ödemeyin.

Ne saçma bir şey. Aynı şey üzerinden iki kere vergi mi alınır? Bence siz bu konuda bilgili birilerine danışın bir yanlışlık olmalı. Bu gidişle kimse Amazon'dan bir şey almayacak. Tekrar geçmiş olsun hocam. Birde şunu anlamadım EVGA gibi bir üretici GTX 980 Ti gibi bir kartta kalitesiz bobin mi kullandı? CW sorunu genelde kalitesiz bobin yüzünden oluyor.
Sanırım şans meselesi, bu arkadaşla aynı anda Amazon'dan Classified siparişi veren bir diğer arkadaş az önce kutu açılım videosunu, ''kullanıcı incelemeleri'' bölümünde paylaşmış. Kesinlikle Cw olmadığını belirtmiş.

Bu arada Çifte(mükerrer) vergileme kanunen olmaması gereken bir şey, ben orda büyük sıkıntı görüyorum. Ayrıca burada biz kartı yollayan durumundayız, yani mal çıkış ülkesinde değil varış ülkesinde vergilendirilir... İlk defa yolluyor olsak bile vergi alınmamalıydı. Şu anda şaşkınım. Bunlar muhtemelen Amazon'un ilk kesip fiyata dahil ettiği gümrük vergisini görmedi bir şekilde, ödenmedi gözüküyor falan onu alıyorlar herhalde :confused: . Bilemiyorumki...

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı