Evlilikte yaş farkı günümüzde neden normalleştiriliyor?

Enola Holmes

Picopat
Daha fazla  
Evet. Sosyal medyada oldukça fazla paylaşılan bu durum sizce anormal mi? Yoksa gayet olabilir normal bir şey mi? 16 yaşındaki bir kız çocuğu ile 26 yaşındaki bir adamın konuşması ve evlenmesi şahsen ben 16 yaşımda evlilik aklımın ucundan geçmezdi. Ben daha çok dizi film izleyip sokaklarda bisiklet süren bir tiptim. Siz nasıl yorumluyorsunuz?

1715528439882.png
Screenshot 2024-05-12 184027.png

İnsanlık iyice oyuncak oldu. Böyle tiplere pek saygı duyamıyorum maalesef. Ben de şuan 16 yaşındayım , evlenmeyi bırak kendimi kuratsam şuan bana yeterli. Fakat bu yaş farkları eskiden de varmış , bence mantıksız.

Bu görselleri gönderi olarak paylaşan Instagram sayfalarından birinde görmüştüm, görsellerdeki kızın kendisi gönderiye ''Nasıl da çekemiyorsunuz bizi 🤣'' gibisinden bir yorum yazmıştı. 16 yaşındayken 26 yaşında biriyle aşk yaşamak kesinlikle normal değil ancak kızın kendisi pedofililiği normalleştirmeye çalışmış, çok garip bir şey. Diyecek mantıklı bir laf bulamıyorum.

Son düzenleme:
Normal değil. 16-18 yaşında olan bir birey henüz kendi adına karar verecek yetkinlikte olmaz, kanunen olabiliyor gözükse de. Dolayısıyla bu yaştaki kişilerin, yaptıkları evliliği savunuyor olmaları da bir turnusol değil. Böylesine bir yaş farkı normalleşmemeli. Pedofilidir direkt.

Yanlış grooming diyorlardı buna sanırım aşırı çirkin. 18 üstü birinin 25-30 aralığında biriyle evlenmesini ise çok garipsemiyorum. Bildiğim bir çift var aralarında 8 yaş fark var çok mutlular. Fakat buradaki durum pedofiliye girer bence.

İnsanlık iyice oyuncak oldu. Böyle tiplere pek saygı duyamıyorum maalesef. Ben de şu an 16 yaşındayım, evlenmeyi bırak kendimi kuratsam şu an bana yeterli. Fakat bu yaş farkları eskiden de varmış, bence mantıksız.

Gerçekten insanların bir alınıp satılmadığı haberlerini duymadığımız kaldı.

Bu görselleri gönderi olarak paylaşan Instagram sayfalarından birinde görmüştüm, görsellerdeki kızın kendisi gönderiye "nasıl da çekemiyorsunuz bizi 🤣" gibisinden bir yorum yazmıştı. 16 yaşındayken 26 yaşında biriyle aşk yaşamak kesinlikle normal değil ancak kızın kendisi pedofililiği normalleştirmeye çalışmış, çok garip bir şey. Diyecek mantıklı bir laf bulamıyorum.

Kesinlikle katılıyorum pedofili olma ihtimali çok yüksek bir de çekemiyorsunuz bizi demiş yazık.

Normal değil. 16-18 yaşında olan bir birey henüz kendi adına karar verecek yetkinlikte olmaz, kanunen olabiliyor gözükse de. Dolayısıyla bu yaştaki kişilerin, yaptıkları evliliği savunuyor olmaları da bir turnusol değil. Böylesine bir yaş farkı normalleşmemeli. Pedofilidir direkt.

Evet lisede eğitim görmesi gereken biri evlenmiş çok tuhaf.

Yanlış grooming diyorlardı buna sanırım aşırı çirkin. 18 üstü birinin 25-30 aralığında biriyle evlenmesini ise çok garipsemiyorum. Bildiğim bir çift var aralarında 8 yaş fark var çok mutlular. Fakat buradaki durum pedofiliye girer bence.

18 yaş neysede 16 yaş gerçekten pedofiliye girer üstüne hamile kalmış bir de.

Bunun anormal olduğunu kendisi de biliyor, o yüzden paylaşıyor zaten etkileşim alacağını biliyor, özendiriyor insanları bir nevi.

Takipçi kazanmak için yapmadıkları kalmadı.

Gerçekten insanların bir alınıp satılmadığı haberlerini duymadığımız kaldı.

Kesinlikle katılıyorum pedofili olma ihtimali çok yüksek bir de çekemiyorsunuz bizi demiş yazık.

Evet lisede eğitim görmesi gereken biri evlenmiş çok tuhaf.

18 yaş neysede 16 yaş gerçekten pedofiliye girer üstüne hamile kalmış bir de.

Takipçi kazanmak için yapmadıkları kalmadı.
Dediğim gibi insalık oyuncak oldu. Baya linçleneceğim muhtemelen ama TikTok , Instagram , Facebook gibi uygulamaların hepsi kaldırılsa , akıllı telefonlar yasaklansa. İnsanlar geri insan olsa.

Dediğim gibi insalık oyuncak oldu. Baya linçleneceğim muhtemelen ama TikTok , Instagram , Facebook gibi uygulamaların hepsi kaldırılsa , akıllı telefonlar yasaklansa. İnsanlar geri insan olsa.
Kimse seni linçlemez dediğin doğru, insanlık beş paralık ve rezil hale düştü sosyal medya sayesinde.

Çok geriye değil , 2005 gibi falan da olsak olur. Ama bunlar sadece hayalden ibaret maalesef. Sırf bu saçmalıklardan uzaklaşmak için 2 ay tuşlu telefon kullandım fakat olmuyor ya. Umarım düzeltici brişeyler yapılır , çünkü insanları uzaklaştırmak neredeyse imkansız.

Geri
Yukarı