Evrim size göre gerçek midir?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

rcnhrio

Centipat
Yer
Merziköy
Daha fazla  
Evrim size göre gerçek mi yoksa düpedüz yalan mı?

Sadece fikirlerinizi merak ettiğimden böyle bir konu açmak istedim. Yorumlarınızı okumaktan zevk duyarım.

Adı üstünde Evrim teorisi. Bu işin sana göresi bana göresi yok. Bu bir din değil, inanç sistemi değil, felsefi akım hiç değil.

Son düzenleme:
Bunun size göresi bize göresi yok, evrim bilimsel bir gerçektir, doğa yasasıdır. Bunu reddeden aşağılık kompleksiyle ona dikte edilen fikirlere tüm hayatıyla tutunuyordur veya bilim/bilimsel yöntem hakkında en ufak fikri yoktur.

Sana göre yerçekimi gerçek mi? Aynı soru.

Evrim size göre gerçek mi yoksa düpedüz yalan mı?

Sadece fikirlerinizi merak ettiğimden böyle bir konu açmak istedim. Yorumlarınızı okumaktan zevk duyarım.

Evrim tabii ki var fakat biz insanlar neyden evrildik tam bilinmiyor hala. Maymundan mı yoksa farklı bir primat mıydık?

Evrim bilimsel bir gerçektir ve birçok yönden ispat edilmiştir. 40-50 yıl süren deneyler yapılmış, süperbilgisayarlar ile simülasyonlar oluşturulmuş, arkeolojik kazılarda çıkan iskeletlerle doğrulanmıştır, hatta birkaç nesilde bile ciddi değişime uğrayan canlı türleri gözlemlenmiştir. Bugüne kadar evrime ters hiçbir bulguya rastlanamamıştır.

Bugüne kadar bilime karşı gösterilen bütün kanıtlar dinlere bağlı olarak ya da komplo teorileri gibi bağlamdan koparma, uydurma, manipülasyon, çarpıtma ve alakasız verileri sunma gibi yollarla oluşturulmuş ve hiçbiri de yalanlayamamıştır.

Son düzenleme:
Soru hatalı. Bir şeyden direkt başka bir şeye dönüşüm değil bu. Çok yanlış anlaşılıyor. Bunu gradyan gibi düşünün.
1650139021995.png

Hepimiz ve gelecekteki torunlarımız birer ara tür.

Evrim'in bilimsel açıklamaları var ama bu kişiden kişiye değişir inanmayanlar insanlar olabilir.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı