.exe dosyasının içeriğine nasıl erişilir?

Ben bu dosya türüne adult bir oyunda denk geldim. Arkadaşın dediği gibi arka planda Virtual machine exacutable gibi bir uygulama çalıştırıyor ve onun içinden de paketlenmiş exe dosyasını çalıştırıyor. Ben de bu exe dosyasının içeriğini merak ettim ama açamadım hali ile. Herhangi bir RAR ZIP 7ZIP sıkıştırma vs bir program bu exe dosyasını unpack edemiyor. Arkadaş da bu tür adult bir oyuna mod kurmak istemiş sanırsam benim gibi. İsmini o nedenle paylaşmak istememiş olabilir :D tahmin yani benimki. Ben de şimdi arkadaşın söylediği Turbo Studio ile açmayı deneyeceğim. Bu arada bilgi için çok teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben bu dosya türüne adult bir oyunda denk geldim. Arkadaşın dediği gibi arka planda virtual machine exacutable gibi bir uygulama çalıştırıyor ve onun içinden de paketlenmiş exe dosyasını çalıştırıyor. Ben de bu exe dosyasının içeriğini merak ettim ama açamadım hali ile. Herhangi bir rar zip 7zip sıkıştırma vs bir program bu exe dosyasını unpack edemiyor. Arkadaş da bu tür adult bir oyuna mod kurmak istemiş sanırsam benim gibi. İsmini o nedenle paylaşmak istememiş olabilir :D Tahmin yani benim ki.
Hocam RWAdult'tan mı indirdiniz :D

Aynen üstadım. Sorma gitsin. Bir türlü ulaşamadım gitti şu exenin içeriğine :D:D aslında Python kodları açık olan sürümüde var adultoyun da ama scriptlerde birçok hata var. Rwadult'tan indirdiğim hatasız diyorum ki ondan ilerliyim ona da mod kuramıyorum :D:D

Kurarsın kurmasına ama birçok mod ana metnin alınıp renk eklenmiş hali yani etkileşime geçeceğin seçenekleri modu yazan arkadaş ana oyun dosyasından alıp mod yapıyor haliyle İngilizce seçenekler oluyor. Sen türkçeleştirilmiş oyuna İngilizce modu eklediginde tüm etkileşim metinleri ingilizceye geri dönüyor bazen de kod hataları oluşabiliyor. Tabi bazı modlar sadece kendi arayüzüne sahip hile menüsü gibi o tarz modlarda bir problem olmadan çalışması lazım doğru konuma attığından emin olman yeterli. :)

Yaklaşık 3-4 ay önce bu Turbo Virtual machine dosyalarını nasıl dışarı çıkarırım diye uğraşıyordum bir arkadaş sağ olsun yabancı forumlardan çok yardımcı oldu onun yardımı ve kendi emeklerimle 2 tane yöntem buldum bu adult oyun yapan arkadaşların dosyalarını kırmakta ama hile falan hikaye arkadaşlar zaten hile varsa kendileri hileli bir şekilde paylaşıyorlar bu arkadaşların amacı çeviri çalıp paylaşmak büyük ihtimal.

Yaklaşık 3-4 ay önce bu Turbo Virtual machine dosyalarını nasıl dışarı çıkarırım diye uğraşıyordum bir arkadaş sağ olsun yabancı forumlardan çok yardımcı oldu onun yardımı ve kendi emeklerimle 2 tane yöntem buldum bu adult oyun yapan arkadaşların dosyalarını kırmakta ama hile falan hikaye arkadaşlar zaten hile varsa kendileri hileli bir şekilde paylaşıyorlar bu arkadaşların amacı çeviri çalıp paylaşmak büyük ihtimal.

Üstat niyetim çeviri falan çalmak değil. Zaten uğraşacak zamanım da yok. Herhangi bir sitem de yok. Bahsettiğim oyuna paylaşan site mod eklmemiş. Dediğin gibi değil durum. Evet elimde güzel bir mod var ve o modu eklememişler. Elimde mod dosyası var ama modlu oynayamıyorum. Adamlar zaten çevirmiş güzel bir şekilde çevirip de bir daha ne edeyim. Zaten çevirileri güzel olduğu için o sürümü modlu oynamak istiyorum. İnsanları bilip bilmeden hırsızlık ile itham etmeyin. Yoksa birgün siz de bunun tarafı olursunuz.
Kurarsın kurmasına ama birçok mod ana metnin alınıp renk eklenmiş hali yani etkileşime geçeceğin seçenekleri modu yazan arkadaş ana oyun dosyasından alıp mod yapıyor haliyle İngilizce seçenekler oluyor. Sen türkçeleştirilmiş oyuna İngilizce modu eklediginde tüm etkileşim metinleri ingilizceye geri dönüyor bazen de kod hataları oluşabiliyor. Tabi bazı modlar sadece kendi arayüzüne sahip hile menüsü gibi o tarz modlarda bir problem olmadan çalışması lazım doğru konuma attığından emin olman yeterli. :)
Aynen bahsettiğin gibi üstad. İngilizceye dönüyor herşey.

Son düzenleme:

Bahsettiğin olayın zamanında çok konu olduğunu düşünüyorum bende ama benim amacım daha önce de bahsettiğim gibiydi. Kaldı ki tahmin edemeyeceğin sahne aralarına kendi site isimlerini vs. yazıyorlar kendin çevirmen bununla uğraşmaktan daha kolay. Söylediğin gibi birçok oyuna varsa hile modu ekleyip paylaşıyorlar fakat bu kullanıcılardan aldıkları dönüşlerden sonra başladı yani başlarda mod ekleme olayını nadir yapıyorlardı.

Yeni konular

Geri
Yukarı