F/P fön makinesi önerisi

Bloody25

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar fon makinesi arıyorum. Eski makinem bozuldu, kurutmaktan daha çok fönlemek, şekil vermek için kullanıyorum. Bütçem 1500 belki maksimum 2000'e kadar zorlayabilirim ama önceliğim F/P olması. Yani çok daha uyguna iyi bir ürün varsa daha mantıklı olacaktır.

İyonlu tercihiniz yoksa bu:

10 bin lira butcem olsa gene bunu alirdim.
da olur benzeri 2500 W AC motor da olur. Tabi seramik gövde daha iyi olur ama fiyatı çok uçurur ev için bence gerek de yok açıkçası.

İyonlu olsun derseniz:

10 bin lira butcem olsa gene bunu alirdim.
Harbi sağlam marka ya. 5 sene önce filan aynı marka ürünü 40-50 lira arası bir şeye almıştım. Berberim dede aynısı vardı. Herif hala aynı makineyi kullanıyor canavar gibi :)

İyonlu olması ne işe yarıyor ?
Normalde düz ısı ağırlıklı hava vurunca saçlarda statik elektrik birikimine (pozitif yüklenmesine) ve kuruluğa neden oluyor. İyonlu ise negatif iyon üreterek saçın statik yüklenmesine binaen negatif iyonlarla nötralize etmeye yarıyor. O da kuruluk, çöplenme diye tabir edilen sorunları çözüyor ya da en aza indiriyor.

Normalde düz ısı ağırlıklı hava vurunca saçlarda statik elektrik birikimine (pozitif yüklenmesine) ve kuruluğa neden oluyor. İyonlu ise negatif iyon üreterek saçın statik yüklenmesine binaen negatif iyonlarla nötralize etmeye yarıyor. O da kuruluk, çöplenme diye tabir edilen sorunları çözüyor ya da en aza indiriyor.
O zaman mantıklı olan bütçe dahilinde iyonlu almakmış :)

Geri
Yukarı