Çözüldü Fallout 4 sabit 38 FPS

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10
Daha fazla  
RAM
XPG Gammix D30 16GB 3200 MHz DDR4 CL16 Ram
Ekran kartı
RX 570 4GB
Anakart
Asus prime a320m-k
İşlemci
Ryzen 5 5500
Oyuna girince sabit 38 FPS alıyorum yüksek düşük fark etmeksizin aynı FPS.

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (42).png
    Ekran Görüntüsü (42).png
    1 MB · Görüntüleme: 18
  • Ekran Görüntüsü (44).png
    Ekran Görüntüsü (44).png
    2 MB · Görüntüleme: 18
Çözüm
Aynı sorunu yaşıyorum, internetteki hemen hemen her çözümü denedim işe yaramadı. Güncellemeden önce .ini'den hallediliyordu fakat artık olmuyor. Ekranım 140Hz ve oyun 47'ye sabitliyor, 144Hz olanlar 48'e sabitleniyor yani oyun bir şekilde ekran yenileme hızını 3'e bölüyor. Ekranı 60Hz'ye çektiğimde ise FPS 20'ye iniyor yani durumu doğruluyor. Çözümü hala yok.

Special K indirip sorunu çözdüm, oyun açıldıktan sonra Ctrl+Shift+Backspace tuşlarına basarak açılan menüden FPS limitini arttırdım.
Bir arkadaş cevabı bulmuş.

"iPresentInterval=0" ayarını denediniz mi?

Denemediyseniz eğer şu adımları uygulamayı dener misiniz?

• C:\Users\X\Belgeler\My Games\Fallout 4 dizinindeki Fallout4Preps.ini dosyasını Wordpad yardımıyla açın.

• CTRL+F yardımıyla "iPresentInterval" satırını bulun.

• Bu satırı "iPresentInterval=0" yapıp kaydedin.

Aynı sorunu yaşıyorum, internetteki hemen hemen her çözümü denedim işe yaramadı. Güncellemeden önce .ini'den hallediliyordu fakat artık olmuyor. Ekranım 140Hz ve oyun 47'ye sabitliyor, 144Hz olanlar 48'e sabitleniyor yani oyun bir şekilde ekran yenileme hızını 3'e bölüyor. Ekranı 60Hz'ye çektiğimde ise FPS 20'ye iniyor yani durumu doğruluyor. Çözümü hala yok.

Special K indirip sorunu çözdüm, oyun açıldıktan sonra Ctrl+Shift+Backspace tuşlarına basarak açılan menüden FPS limitini arttırdım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm

Geri
Yukarı