Çözüldü Fast boot nasıl kapatılır?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Cosmo1907

Centipat
Daha fazla  
RAM
8
SSD veya HDD modeli
Toshiba
Ekran kartı
RX 550
Anakart
Gigabyete
İşlemci
İ5
Fast boot açtım ama kapatamiyorum.
El atar misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
BIOS uzerindeki Fast boot mu yoksa Windows uzerindeki Fast boot mu?

Bence açık kalması daha iyi ama yine de kapatmak istiyorsanız nereden açtığınızı yazar mısınız?
BIOS'tan mı? Yoksa Windows'daki Denetim Masası'ndan mı açtın?

BIOS üzerinden ama BIOS'a giremiyorum. Bilgisayar daha yavaş açılıyor.

Bence açık kalması daha iyi ama yine de kapatmak istiyorsanız nereden açtığınızı yazar mısınız?
BIOS'tan mı? Yoksa Windows'daki Denetim Masası'ndan mı açtın?

BIOS'tan açtım ama bilgisayarın açılma hızı daha yavaş oldu, eskiden 10 saniyede açılan bilgisayar şimdi 22 saniyede falan açılıyor.

Windows araması > gelişmiş başlatma seçenekleri > yeniden başlat > tam olarak neredeydi bilmiyorum ama "UEFI donanım yazılım ayarlarını değiştir" diye bir şey olmalı, ona tıklayınca BIOS'a girebiliyorsun.

Windows araması > gelişmiş başlatma seçenekleri > yeniden başlat > tam olarak neredeydi bilmiyorum ama "UEFI donanım yazılım ayarlarını değiştir" diye bir şey olmalı, ona tıklayınca BIOS'a girebiliyorsun.

Kanka UEFI diye bir şey çıkmıyor. Sıkıntı orada zaten.

Anladığım diğer bir konuda bilgisayarın hızlı açılması gerekirken yavaş açılıyor eskisine göre.

İmkansız mı çözmem?

Bilgisayar ilkte başlarken anında F1, F2 gibi tuşlara bas anca öyle girebilirsin. Başka aklıma yöntem gelmiyor.

Deniyorum ama başı çok hızlı olduğu yetişemiyorum.

Kanka sen yardımcı olur musun?

Bilgisayar ilkte başlarken anında F1, F2 gibi tuşlara bas anca öyle girebilirsin. Başka aklıma yöntem gelmiyor.

Ekran kartının Fast boot programını indirdim sağ ol.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı