Fazla akımdan dolayı PSU tarafından kapatılan sistem ne zaman açılmalı?

MertM19

Centipat
Daha fazla  
Merhaba poweboost hive 650 80+ PSU vardı p kendini kapattı 3, 4 gün önce ise bilgisayar çalışır durumda olup monitörler kapanıyordu. Ben de aklıma bu geldi yeniden başlatayım dedim. (PSU hakkında hiçbir bilgim yoktu o esnada)

Başlatma tuşuna basıyorum açılmıyor. PC beni uyarıyor açma diye. Ben açtım. Fazla akım devam ediyormuş. O sırada PSU'dan duman çıktı bozuldu.

Kısa özete gelirsek bir daha başıma böyle bir şey gelirse PC'yi ne zaman açmalıyım? Ne kadar beklemeliyim?

PSU'nun ne sebeple kapandığı önemli, güç yetersizli, fazla akım çekme, aşırı ısınma durumlarında kapanan sistem tekrar açılabilir sorun olmaz, ancak şebeke kaynaklı sorunlarda PSU ve sistem zarar görebiliyor bunu kapanma sonrası sistemi tekrar açmadan zaten anlayamıyoruz.

Yani sizin sistemi tekrar açmaya çalışmanız gayet normal bir davranış, kim olsa kapanan sistemi tekrar açmaya çalışacaktır.

Sadece sistemi açtığınızda açılıp hemen kapanıyorsa zorlamamak lazım, bu kısa devre veya arıza durumu olduğunu gösterir.

PSU'nun ne sebeple kapandığı önemli, güç yetersizli, fazla akım çekme, aşırı ısınma durumlarında kapanan sistem tekrar açılabilir sorun olmaz, ancak şebeke kaynaklı sorunlarda PSU ve sistem zarar görebiliyor bunu kapanma sonrası sistemi tekrar açmadan zaten anlayamıyoruz.

Yani sizin sistemi tekrar açmaya çalışmanız gayet normal bir davranış, kim olsa kapanan sistemi tekrar açmaya çalışacaktır.

Sadece sistemi açtığınızda açılıp hemen kapanıyorsa zorlamamak lazım, bu kısa devre veya arıza durumu olduğunu gösterir.

Çok teşekkürler o zaman benim Power Boost'un bozulacağı varmis 4 sene kullandım ayrıca 2 sene topraklama olmayan bir evde kullandım temperli camın vidalarına elim değdiğinde elektrik çarpıyordu yani iyi bile dayanmış.

Çok teşekkürler o zaman benim Power Boost'un bozulacağı varmis 4 sene kullandım ayrıca 2 sene topraklama olmayan bir evde kullandım temperli camın vidalarına elim değdiğinde elektrik çarpıyordu yani iyi bile dayanmış.
Eh bir zahmet artık emekli olsun, gerçekten iyi dayanmış ve ayrıca olaya iyi yönünden bakarsak sisteminin genelini korumak için kendini feda etmiş, yani görevini iyi yapmış.😊👍

Yeni konular

Geri
Yukarı