Fen lisesi vs özel lise

Özel senin açından daha rahat olacaktır fakat bir yanda da Fen Lisesi var. Fen Liselerinin öğretmenleri özel olarak seçiliyor diye biliyorum. Fen Lisesi eğitime önem verir ve çok disiplinlidir. Sıkılırsın boş ver Fen Lisesini :D Şakası bir yana, Eğer sağlam bir üniversite istiyorsan tabii ki de Fen Lisesi.

Aga ODTÜ bilgisayar mühendisliği istiyorum ben ikisi arasında kaldım. Ders giriş saatleri çıkış saatleri nedirki?

Özelde okuyan çok arkadaşım var onlar da sıkı olduğunu geç kalırsan vs. velini aradıklarını ödevini yapmazsan şikayet ettiklerini söylüyorlar ancak devamsızlık islenmiyor diyorlar. Kendim de şu an sehrimdeki en iyi liselerden birindeyim ama özele sırf devamsızlık yüzünden geçmek istiyorum.

Ağa benim özel lisede okuyanların var cuma günü öğleden sonra kaçıyorlar yok yazmuyorlar

Aga ODTÜ bilgisayar mühendisliği istiyorum ben ikisi arasında kaldım. Ders giriş saatleri çıkış saatleri nedirki?
Fen Lisesi seni sıkar. Disiplini ile Yok yazması ile arkadaş ortamını bilemem fakat Özel Lise öyle değil takılırsın. Ama ODTÜ'den bahsediyorsun ders konusunda tabii ki de her daim Fen Lisesi bana göre bütün Liselerden 2 3 adım öndedir. Ayrıca bir havası var,
- Nerede okuyorsun?
Fen Lisesi kanka :D
- Vay be helalin var.

Özele sakın girmeyin eğer 490 puanınız falan varsa devlete girin rahatsınız hem puan fazla olduğu için en iyi hocalar o okullarda oluyor genelde.

Fen Lisesi seni sıkar. Disiplini ile Yok yazması ile arkadaş ortamını bilemem fakat Özel Lise öyle değil takılırsın. Ama ODTÜ'den bahsediyorsun ders konusunda tabii ki de her daim Fen Lisesi bana göre bütün Liselerden 2 3 adım öndedir. Ayrıca bir havası var,
- Nerede okuyorsun?
- Vay be helalin var.
Yani hedef yüksek benim puanım lgs 450 fen lisesine yetiyor anadoluya bütün liselere yetiyor devlet okulunda okumak beni korkutuyor açıkçası

- Nerede okuyorsun?
- Vay be helalin var.
Devamsızlık sorun yaratmaz diyorlar özelde devlette nasıl ?

Yani hedef yüksek benim puanım lgs 450 fen lisesine yetiyor anadoluya bütün liselere yetiyor devlet okulunda okumak beni korkutuyor açıkçası
Öğretmenine göre değişir, Disiplinine göre, Niteliğine göre değişir ama sen ODTÜ isteyen birisi olarak Fen Lisesi'ni tercih etmen senin açından her daim 1 adım önde olacaktır bana göre ama karar senin. Önünde 4 yıl var ve Lise okuyacaksın değerlendirmeni ve seçimini iyi yap.

Devamsızlık sorun yaratmaz diyorlar özelde devlette nasıl ?
Klasik işte 10 gün raporsuz gidersin, 20 gün rapor alarak gidersin, sildirme olayı var diye biliyorum velin gidip müdüre sildirebiliyor fakat klasik devlet okulu işte, Fen Lisesi senin açından her daim iyi olacaktır. Çevresi, arkadaş çevresi, Disiplini, Öğretmeni, Ders konuları ile 1 adım öndedir. Devlet Lisesi'ne müptezel de gider ama Fen Lisesinde zor bulursun öyle tipleri, Arkadaş çevresi her şeydir seni Sigaraya da alıştırır okuldan kaçmaya da ki Devlet okullarında böyle şeyler gayet doğal bir şekilde görülüyor.

Geri
Yukarı