Fernando Alonso kaza geçirdi

Makaleler
12
Daha fazla  
Alonso dün bisikletiyle Lugano da antrenman yaparken bir aracın çarpması sonucu yüz üstü yere düşmesi sonucunda çenesi ve dişleri kırıldı. Bugün ameliyat oldu, çenedeki kırığın endişe verici olmadığı sezon öncesi testlere yetişeceği açıklandı. Bir an önce sağlığına kavuşması dileğiyle.

Geçmiş olsun. Ciddi bir şeyi yokmuş iyi ki.

Geçmiş olsun diyelim ve Hamilton'un şampiyonluğunu şimdiden kutlayalım o zaman.

Gridde olsa da olmasa da Hamilton şampiyon olacak. Alonso'ya gelene kadar Verstappen, Leclerc, Vettel var.

Geçmiş olsun diyelim ve Hamilton'un şampiyonluğunu şimdiden kutlayalım o zaman.
Alonso'nun performansını etkileyecek bir durum yok, Mercedes en hızlı araç açık şekilde, Alonso ne kadar hızlı olsa bile Renault, Mercedes'ten fersah fersah geride.

Zaten Alonso'dan bağımsız olarak kutladım ben. 🙂 Daha ilk yarıştan Ferrari beni sinir edeceği için F1 konusunda bu sezonki ilk ve son mesajım olur büyük ihtimalle, o yüzden şimdiden kutlayım dedim.

Daha ilk yarıştan Ferrari beni sinir edeceği için...
Ferrari aldığı tonlarca saçma kararının ve gereksiz milliyetçiliğinin bedeli olarak süründüğünde bir tek ben zevk alıyorum sanırım. :D Ferrari'nin motordaki know-how imkanlarını ve tesislerini RBR'ye versek Mercedes'e daha iyi bir rakip olur. En azından "takım" olmayı biliyorlar. Ferrari'nin bütçesini McLaren ve Renault'ya versek onlar da daha rekabetçi olur.

Ferrari aldığı tonlarca saçma kararının ve gereksiz milliyetçiliğinin bedeli olarak süründüğünde bir tek ben zevk alıyorum sanırım. :D Ferrari'nin motordaki know-how imkanlarını ve tesislerini RBR'ye versek Mercedes'e daha iyi bir rakip olur. En azından "takım" olmayı biliyorlar. Ferrari'nin bütçesini McLaren ve Renault'ya versek onlar da daha rekabetçi olur.

İş yönetimde bitiyor hocam. Binanın temeli sağlam değilse, istediğin kadar sağlam beton kullan. En küçük sarsıntıda çöker.

Ferrari'nin motordaki know-how imkanlarını ve tesislerini RBR'ye versek Mercedes'e daha iyi bir rakip olur. En azından "takım" olmayı biliyorlar. Ferrari'nin bütçesini McLaren ve Renault'ya versek onlar da daha rekabetçi olur.
2 yıldır beceriksiz olsa da bu kadar ezilecek bir firma değil. 2019 yılında şasi ne kadar kötü olsa da motor olarak en güçlü takımdı, motordaki gri alanlardan iyi faydalanmışlardı. 2017 ve 2018 yıllarında da şampiyonluk yarışındaydılar. 2020 sezonunda rezalettiler bunun hiçbir mazereti yok elbette. Ferrari 2020 gibi bir sezon geçirmeyecek ilerleyen sezonlarda.

Yönetimde ciddi sıkıntıları olduğu bir gerçek. İtalyan milliyetçiliğinden kurtulmaları gerek. James Allison, Aldo Costa gibi isimler Ferrari bünyesindeydi, bu adamlar Mercedes'e gittikten sonra Mercedes'i şampiyonluklara ulaştırdılar. Demek ki neymiş sorun mühendislerde değil, yönetenlerde sorun var. Arrivabene otoritesi güçlü, takım patronluğuna yakışan bir isimdi, Ferrari bunu kovup merinos Binotto'yu getirdi. Binotto motor departmanında iyi iş yaptı, motor departmanının başındaydı, orada kalması gerekiyordu bana göre, Binotto'dan takım patronu olmaz. Pilotları ve takımı yönetecek vasıfta görmüyorum.

2 yıldır beceriksiz olsa da bu kadar ezilecek bir firma değil.
Verdikleri saçma kararlar, vefasızlıkları ve bütün iş verimini sınırlandıran milliyetçilikleri nedeniyle başarısız olduklarında Ferrari'ye sataşmayı seviyorum. Jira ile de Boeing konusunda sataşmalarım olabiliyor. :D

Yalnız geçmişe bakınca başarılarının büyük kısmını 2 sürücüye ve onların özverilerine borçlu olduklarını görüp Ferrari'ye gerekenden fazla değer verildiğini her zaman söylerim. Bu kadar yıldır Ferrari'nin gerçek anlamda bütün bir takım olduğu yıl sayısı 10 değildir.

Yeni konular

Geri
Yukarı