FFB direksiyon seti yapımı için malzeme önerisi

2PWM 1DIR seçili. Yemek yiyeceğim için kaldırdım her şeyi. Force kısmında her şey %30.

Encoder ayarı da 2400. 600PPRlık encoderim var.

Bir de ayar değiştirmeden Arduino'da D9 numaralı pindeki kabloyu D11'e takıp deneyebilir misiniz?

Motor sürücüye sola dönüş bilgisi gitmediği için tepki vermiyor.

Bende bu sorunu yaşamıştım bu şekilde çözmüştüm sanırım, uzun zaman oldu hiç hatırlamıyorum...

Son düzenleme:
Bir de ayar değiştirmeden Arduino'da D9 numaralı pindeki kabloyu D11'e takıp deneyebilir misiniz?

Motor sürücüye sola dönüş bilgisi gitmediği için tepki vermiyor.

Bende bu sorunu yaşamıştım bu şekilde çözmüştüm sanırım, uzun zaman oldu hiç hatırlamıyorum...
Deneyeyim hocam.

Ama psudan ses geliyor tersine çevirdikçe. O garibime gitti.

Devreyi söktüm. Baştan kurup geri dönüş yapacağım.

Yok hocam, işe yaramadı.

Led Trafosu kullanıyorum ondan kaynaklı olabilir mi? Bilgisayar PSU'su ile deneyeyim. Belki o zaman olur.

Galiba BTS7960'ta problem var. Akü ile denedim yine aynı sonuç. Uno bağladım kod yazdım kendim PWM değer verdim yine bir yöne dönüyor bir yöne dönmüyor. Robotzadeden almıştım arayıp soracağım. PWM bacaklarından biri bükük gelmişti ben düzelttim. Belki ondan kaynaklıdır.

Son düzenleme:
LED trafosu kullanıyorum ondan kaynaklı olabilir mi? Bilgisayar PSU'su ile deneyeyim. Belki o zaman olur.

Galiba bts7960'ta problem var. Akü ile denedim yine aynı sonuç. Uno bağladım kod yazdım kendim PWM değer verdim yine bir yöne dönüyor bir yöne dönmüyor. Robotzadeden almıştım arayıp soracağım. PWM bacaklarından biri bükük gelmişti ben düzelttim. Belki ondan kakaynaklıdır.

Trafo kaynaklı olduğunu sanmıyorum. Bende o sorunu yaşamıştım, başka bir firmadan alıp denedim oda aynıydı. Bir başka şema daha bulmaya çalışayım.

Motor sürücüdeki L_en ve R_en kabloları birbiriyle bağlı ve 8 numaralı pinde değil mi?

Son düzenleme:
Trafo kaynaklı olduğunu sanmıyorum. Bende o sorunu yaşamıştım, başka bir firmadan alıp denedim oda aynıydı. Bir başka şema daha bulmaya çalışayım.

Motor sürücüdeki L_en ve R_en kabloları birbiriyle bağlı ve 8 numaralı pinde değil mi?
Evet.

Bi BTS7960 daha söyledim. Ama garip olan şu. Ben Arduino UNO'dan kendim L_EN ve R_EN'lere HIGH verip PWM bacaklarına kendim değer verdiğimde de dönmüyor.

Dediğiniz gibi bir şey olsa UNOda çalışması gerekirdi diye düşünmekteyim.

[DIY] Steering Wheel + Pedal gas & rem + Shifter | KASKUS burayı kullanayım mı?

Xloader ile Firmware atmaya çalıştım atamadım. Upload failed deyip durdu. Farklı xloaderlar denedim şimdi de xloader açılmıyor :D

Çözümü buldum. Regedit'ten Bilgisayar\HKEY_CURRENT_USER\Software\ kısmından Xloader'ı sildim. Açıldı. Upload edebildim. XOutput linki de bu.

Emc ile çalıştırdım. Wheel Config görmedi. @06 Fil Necati emc bağlantı şeması elinizde var mı? FFB deneyeceğim. Gerçi biraz korkuyorum. Trafo motor sürücüyü ya da motoru yakar mı diye :D

Arduino'yu bootloader moduna alman lazım. 3 4 kere tuşuna basıp aygıt yönetcisinden portu kontrol edip deneyin.

Arduino'yu bootloader moduna alman lazım. 3 4 kere tuşuna basıp aygıt yönetcisinden portu kontrol edip deneyin.
Düzelttim hocam. Bootloader moduna aldığımda da atmıyordu.

@06 Fil Necati Enable pinlerine arduino üzerinden HIGH vermek yerine direkt 5V verip deneyeyim. Bir fark olacağını sanmıyorum ama.

HTD3M'in 8mm genişliğinde olanını bulamadım ya :D

Son düzenleme:

Geri
Yukarı