Fiber internet tam performans vermiyor

• Konuyu başlatan Washy
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 13
  • Görüntüleme 372

Washy

Centipat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İntel İ3 12. Nesil 16 GB RAM RTX 3060
Fiberi yeni baglattik fakat tam performans alamiyorum. Hatta fiber olmadan once internetim daha guzeldi internete en uzak yerde oturuyorum. Bunun performansini nasıl genisletebilirim? Wi-Fi agini nasıl genisletebilirim veya Wi-Fi genisletici onerisi olan var mı?

Fiber modemlerde 2.4 GHz ve 5 GHz olarak 2 farklı Wi-Fi seçeneği olması lazım. Uzak mesafelerde 2.4GHz daha iyi performans verir. 5 GHz yakın mesafede çok daha iyi performans verir.

1698521153370.png

Boyle yaziyor.

Anladım 2.4GHz kullanıyorsunuz. Paketiniz kaç Mbps? Ayrıca sizden başka kaç kişi evde interneti kullanıyor? Son olarak tam performans alamıyorum derken nelerden memnun değilsiniz?

Aniden oyunlarda pingim cikiyor eve en uzak yerde oturuyorum bir de 100Mbps olmasi lazimdi zaten bagladigim adaptor TP-Link'in 150Mbps olanindan dedigim gibi en uzak yerdeyim ping cikiyor ag sorunlari falan evde şu anda sadece kardesim YouTube'dan video izliyor daha kimse bagli degil.

Aniden oyunlarda pingim cikiyor eve en uzak yerde oturuyorum bir de 100Mbps olmasi lazimdi zaten bagladigim adaptor TP-Link'in 150Mbps olanindan dedigim gibi en uzak yerdeyim ping cikiyor ag sorunlari falan evde şu anda sadece kardesim YouTube'dan video izliyor daha kimse bagli degil.
Modemden direk olarak cat kablo ile bağlanıp hız testi yapmayı dener misin? Ayrıca modemle birlikte fişe takılan başka bir cihaz verdiler mi? Modemden daha küçük.

Modemden direk olarak CAT kablo ile bağlanıp hız testi yapmayı dener misin? Ayrıca modemle birlikte fişe takılan başka bir cihaz verdiler mi? Modemden daha küçük.

CAT kabloyu bilmiyorum modemler hakkinda pek bilgim yok bir de hayir verilmedi.

CAT kabloyu bilmiyorum modemler hakkinda pek bilgim yok bir de hayir verilmedi.
O zaman fiber değildir altyapınız. 100 mbs VDSL olabilir. Oda bakır kablolarla geldiği için hat zayıflaması vardır muhtemelen. Hız testi yapın bakalım bi. Hangi internet sağlayıcısından hizmet alıyorsunuz? Cat kabloyu modemin LAN1 girişine diğer ucunu da bilgisayarınızdaki ethernet girişine takıyorsunuz. Daha stabil oluyor wifiye göre.

Geri
Yukarı