Fiber internete nasıl geçilir?

Kylixxz

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar fiber internete geçeceğim, şu anda kullandığım "antenli" diye geçiyor fakat interneti nasıl değiştirebileceğini dair hiçbir şey bilmiyorum. Adım adım söyler misiniz ve hangi markayı öneriyorsunuz? Ben TurkNet geçmeyi düşünüyorum, sizce mantıklı mı?

Arkadaşlar fiber internete geçeceğim, şu anda kullandığım "antenli" diye geçiyor fakat interneti nasıl değiştirebileceğini dair hiçbir şey bilmiyorum. Adım adım söyler misiniz ve hangi markayı öneriyorsunuz? Ben TurkNet geçmeyi düşünüyorum, sizce mantıklı mı?

TurkNet geçecekseniz altyapınızı sorgulatarak kaç Mbps hız alabileceğinize bakabilirsiniz.

Hocam, Turkcell Superonline'ı da arayıp bulunduğun bölgeye Fiber bağlantı veriyor mu diye kontrol ettir bence. Turkcell Superonline bazı bölgelerde TurkNet'ten daha hızlı bir bağlantı sağlıyor, aradaki fiyat farkıda hıza göre daha uyguna geliyor.

Bana kalırsa Superonline daha iyi müşteri hizmeti sağlıyor. TurnkNet'te kesinti yaşadığında ve işin acil ise kimseye ulaşamıyorsun, Online işlemden kayıt bırakıp bekliyorsun çözsünler diye...

TurkNet'in artıları, istediğin zaman iptal edebiliyorsun, arkadaşını getir kampanyasından yararlanarak indirim kazanabiliyorsun vs vs.

Ben mecburiyetten TurkNet kullanıyorum. Kötü mü diye sorarsan, bir sorun ile karşılaşmadım şimdiye kadar fakat dediğim gibi arıza yaşadım ve 2 gün sürdü çözülmesi. Evden çalıştığımdan dolayı acil çözülmesi gerekiyordu :/

100 MB download / 20 MB upload var
Bakın böyle alt yapı sonucu

Hocam, Turkcell Superonline'ı da arayıp bulunduğun bölgeye Fiber bağlantı veriyor mu diye kontrol ettir bence. Turkcell Superonline bazı bölgelerde TurkNet'ten daha hızlı bir bağlantı sağlıyor, aradaki fiyat farkıda hıza göre daha uyguna geliyor.

Bana kalırsa Superonline daha iyi müşteri hizmeti sağlıyor. TurnkNet'te kesinti yaşadığında ve işin acil ise kimseye ulaşamıyorsun, Online işlemden kayıt bırakıp bekliyorsun çözsünler diye...

TurkNet'in artıları, istediğin zaman iptal edebiliyorsun, arkadaşını getir kampanyasından yararlanarak indirim kazanabiliyorsun vs vs.

Ben mecburiyetten TurkNet kullanıyorum. Kötü mü diye sorarsan, bir sorun ile karşılaşmadım şimdiye kadar fakat dediğim gibi arıza yaşadım ve 2 gün sürdü çözülmesi. Evden çalıştığımdan dolayı acil çözülmesi gerekiyordu :/

Turkcell Superonline pahalıymış diye duydum bana Max 500TL internet lazım

Dosya Ekleri

• IMG_20240507_142104.jpg
    IMG_20240507_142104.jpg
    138 KB · Görüntüleme: 16
Hocam, Turkcell Superonline'ı da arayıp bulunduğun bölgeye fiber bağlantı veriyor mu diye kontrol ettir bence. Turkcell Superonline bazı bölgelerde TurkNet'ten daha hızlı bir bağlantı sağlıyor, aradaki fiyat farkıda hıza göre daha uyguna geliyor.

Bana kalırsa Superonline daha iyi müşteri hizmeti sağlıyor. Turnknet'te kesinti yaşadığında ve işin acil ise kimseye ulaşamıyorsun, Online işlemden kayıt bırakıp bekliyorsun çözsünler diye...

Türk Telekom da mı aynı çok problem var mıdır?

Aralarında en pahlaısı Türk Telekom. Kullanmadığım için problem çıkartıp çıkartmadığı konusunda bir şey diyemiyorum.

10 yılı aşkın süredir Türk Telekom kullanıyoruz. Aktif 4 5 senedir 35 Mbps kullanıyorum. İstanbul'da oturuyorum. Çok çok çok nadir çalışmadan ötürü kopuyor. Hız kesilmesi olmuyor. Bir kere 100Mbps aldık 60 70 gelince teknik servise kayıt bıraktık o da yetersiz altyapıdan az geliyor fiber bekleyin dediler. Müşteri hizmetleri de iyi. Yani altyapı iyiyse sorun olmaz kötüyse hepsi sorun çıkarır. Dediğiniz gibi epey pahalı bir de 1 veya 2 yıllık taahhüt var kimisi fiyattan istiyor kimisi özgür kalması için istemiyor.

Geri
Yukarı