Rehber FIFA 23 momentum çeşitleri

volkiavcii

Hectopat
Oyun MOMENTUM oyunu başka bir şey değil. Oyundaki tüm momentum çeşitlerini aşağıya bırakıyorum:

Oyun içerisinde Momentum
1. Maç başlar başlamaz ilk 15 dakika içerisinde art arda 2-3 gol yiyorsanız, momentum rakiptedir. İlk yarıdan sonra momentum size geçme olasılığı yüksek fakat adam lose streak vs. varsa ilk yarıdan sonra da size gömer. Böyle bir şey oluyorsa oyundan çıkın, uğraşmayın.
2. Karşınızdaki oyuncuyu 3-2, 2-1 gibi 1 farkla yeniyorsanız 75.dK'den sonra oyun size gol yedirmek için elinden geleni yapacaktır. Bir tane oyuncuda topu tutup taç çizgisinden geriye ileri koşup durun. Pas verirseniz hatalı pas verecek oyuncunuz.
3. Attığınız Tackle'lar ile top sürekli adamda yine kalıyorsa momentum rakiptedir. İlk yarının geçmesini bekleyin, ilk yarı bittikten sonra devam ediyorsa ve gol yiyorsanız çıkın.
4. Topu orta sahada çevirirken oyuncunun yönetmediği bir aniden sizden topu alıyorsa momentum rakiptedir. İlk yarı bittikten sonra devam ediyorsa ve gol yiyorsanız çıkın.
5. Kornerden gol yediyseniz veya karşı rakip kornerden sürekli kafa topu atıp kaleciniz 2-3 kez kurtarıyor ve tekrar korner oluyorsa momentum rakiptedir.
6. Kick-off başladığı gibi sol kanat veya sağ kanata pas verdiğinizde karşı tarafın oyuncuları pası engelliyorsa momentum rakiptedir, eğer rahatça pas verdiyseniz momentum rakipte değildir.
7. Tackle attığınızda sizin adamınızın dengesi bozulup düşüyorsa ve rakibin oyuncusuna bir şey olmuyorsa ediyorsa momentum rakiptedir.
8. Karşı rakip kanatlardan ceza sahasına girip ortaya pas verirken sizin kaleci topu izliyorsa yani pas yolunu engelleyecek bir sıçrama yapmıyorsa özetle özürlüyse momentum rakiptedir.
9. Bitiriciliği 99 - 95 arası olan adamınız birebirde gol atamıyorsa, sürekli pozisyon kaçırdıysa momentum rakiptedir.
10. Rakibin 75, 70 şutlu oyuncusu ceza sahası dışından gol atıyorsa momentum rakiptedir.
11. Karşı taraf altın kartlardan oluşan bir takıma sahipse ve sizin özel kartlarınız olsa bile bu maçta gol atacak pozisyon bulamıyorsanız veya aşırı zorlanıyorsanız, adamın altın kartlı beki sizin 99 hızlı kanat oyuncunuza yetişiyorsa momentum rakiptedir. Bu tarz oyuncular oyuna yeni başladığından oyuna çabuk küsmesinler ve "aa bakın siz de oyuncu yenebiliyorsunuz oyunu bırakmayın" politikası ile yeni başlayan oyuncuya para harcatmak istemesinden bu durum böyledir.
12. Oyunda ortaların bir işlevi genel olarak yoktur, eğer ortadan kafa golü yiyorsanız genelde momentum rakiptedir.
13. Oyuncunuz boşta kalan topla normalde daha hızlı koşması gerekirken hafif bir Slow Motion ile topa koşmaya çalışıyorsa momentum rakiptedir.

Dıvısıon Rıvals Momentum
Division Rivals'ta momentum sistemi şu şekilde. Oyun sizi belli bir Division'da bir süre tutar, art arda 4-5 maç lose alırsınız ilerleyemezsiniz vs. Sonra bu loselardan sonra bi' bakmışsınız bi' günde 4-5 Win alıp winstreak ile Division atlamışsınız. Yeni Division'da da durum başa döner. Division'da yeni olduğunuz için oyun, sizin tekrar lose alıp çabalamanızı ister. Yeterince çabaladığınızı gördüğünde ise diğer Division'a çıkartır.

Hafta sonu liginde Momentum
Hafta sonu liginde momentum ise Win-lose oranına bağlıdır. Eğer hafta sonu liginde Win'lerle başladıysanız art arda 5-6 Win aldıysanız veya Win lose oranınız 6W 1l şeklinde falansa aniden 5-6 maç art arda kaybedersiniz ve muhtemelen 51 gibi bir puanla hafta sonu ligini tamamlarsanız.

Son düzenleyen: Moderatör:
FIFA22 draft momentumu kadar saçma bir şey görmedim ben oyun hayatımda. Seçkin'de gümüş oyuncu bana 50 şut ile 30 metreden gol atınca bir daha oynamamıştım draft. FIFA23'te biraz daha iyi sanki.

Arkadaş ne yazmışsa az bile yazmış stres atıp zevk almak için oyuna girip sinir stresle çıkıyoruz. Bunlara ek olarak mesela rakip şut çekiyor dönen top (yakınına bile değil) direk ayağına düşüyor boş kaleye atıyor onu geçtim bazen bizim oyuncular bile müsait pozisyonda dönen topu direk kalemize gol atıyor top bildiğin fizik kurallarına aykırı şekilde oyuncudan kaleye itiliyor. En sinir olduğum kısım ise bizim oyuncuların kötürüm gibi oynaması...

Geri
Yukarı