Çözüm Find-it.pro virüsünü hiçbir antivirüs programı kaldıramıyor

Bu konu bir çözümü açıklamaktadır. Herhangi bir çözüm açıklanmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Lorienthe

Centipat
Daha fazla  
Virüs hakkında
Virüsün ismi başlıkta da belirttiğim gibi find-it.pro , bu virüs bir çok kişinin Chrome, Yandex ve Opera gibi tarayıcılarının arama motorunu değiştiriyor ve siz normal bir sekme açsanız bile tarayıcı olarak find-it.pro oluyor. Bu arama motorunda herhangi bir şey arattığınızda ise Yandex tarayıcısından sonuç alıyorsunuz. İnsanlar bununla ilgili video ve makaleler paylaşmış fakat hiç biri işe yaramadı. SpyHunter ücretsiz deneme sürümüm daha önce sona erdi. AVG, KasperSky, CCleaner ve Windows Defender kullandım hiç biri tespit edemedi. Manuel olarak virüsü bulamadım, tarayıcı eklentilerini sildim fakat virüs ısrarcı, yardımcı olursanız sevinirim.

Bu kısım virüsü nasıl yediğimle ilgili, okuyup okumamanızın pek de bir önemi yok.
Her ne kadar geliştiricilerin emek verdikleri oyunlardan para kazanmayı hak ettiğini düşünsem de oyunların maaliyeti ve gelirimiz orta düzey, hiç oynamamaktansa crack tercih ediyorum. Dolayısıyla bilgisayarım da bir çok çeşit virüse ev sahipliği yapmakta. Sık sık tarayıcılarım çeşitli malwareler tarafından ele geçiriliyor, bu durum iyice can sıkmaya başladı.

Konuya onay gelene kadar sorunu çözdüm. Yaklaşık 1 haftadır başımın etini yedi resmen bu virüs her türlü yöntemi denedim, her türlü programı kullandım.. Olay basitmiş aslında, virüs dosyalarda find it pro değil Yandex olarak geçiyormuş, yapılması gereken temp klasörüne girip şüpheli dosyaları (Geri dönüşüm kutusundan da) kaldırmak. Bir ara boş zamanımda browser virüsleri hakkında bilgilendirici bir metin yazıp paylaşmayı düşünüyorum.

Dosya Ekleri

• findit2.PNG
    findit2.PNG
    589,5 KB · Görüntüleme: 68
  • findit.PNG
    findit.PNG
    22,9 KB · Görüntüleme: 62
Son düzenleyen: Moderatör:
İngilizce Kaynak:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Önceki Konular ;

Yeni konular

Geri
Yukarı