Fitness sonrası atletikliğin kaybolması

burke35

Hectopat
70 kilo olduğum zamanlara skinny fat yağlı biriydim ama potaya asılabiliyordum şu an hafif kaslı 90 kilo oldum sıçramam bayağı gerilemiş potaya dokunamıyorum bile. Küçük bir definasyon yapsam etkisi olur mu? Boy 1.90.

Definasyondan ziyade hareketi tekrar etmediğin için zamanla zıplaman için gerekli kuvveti kaybetmiş olabilirsin. Bir süre basket sahasında vakit geçir, yaklaşırsın tekrar.

Bende 190'ım antrenmanlı olduğum dönemler çok rahat smaç basabiliyorum ama 1 ay sıçramasam basamıyorum. Sıçrama antrenmanıyla alakalı.

Definasyondan ziyade hareketi tekrar etmediğin için zamanla zıplaman için gerekli kuvveti kaybetmiş olabilirsin. Bir süre basket sahasında vakit geçir, yaklaşırsın tekrar.

Hocam normalde hiç ağırlık altına girmemiştim ama yaptığım spor boşa gitmiş gibi 120kg calf giren adamdım ben.

Bende 190'ım antrenmanlı olduğum dönemler çok rahat smaç basabiliyorum ama 1 ay sıçramasam basamıyorum. Sıçrama antrenmanıyla alakalı.

Hocam Air alert mi yapsam yoksa dumbell ve ağırlıklar ile Squad jump mı yapsam kafam karıştı.

Amaç neyse ona göre çalışırsın. Daha yükseğe zıplamak için ona göre fonksiyonel çalışmalar yapman lazım.

Benim düşüncem hem kas hem yağ kazandığım için hantallaştığım yönünde hocam moralimi bayağı bozdu bu durum ekstra olarak 1 saat yüzme ekleyeceğim programa.

Air alert daha yararlı olur. Sıçrama güçten çok atletiklik istiyor.

Hocam Air alert 3 var bende ama denemeye tırsıyorum 4 de çok hafif gibi duruyor ne önerirsiniz?

Hocam Air alert 3 var bende ama denemeye tırsıyorum 4 de çok hafif gibi duruyor ne önerirsiniz?

Açıkçası ben hiç denemedim karmaşık programlar. Squat ve smaç denemesi yapıyordum sürekli ve bana yetiyordu. Niye tırstığını anlamadım.

Açıkçası ben hiç denemedim karmaşık programlar. Squat ve smaç denemesi yapıyordum sürekli ve bana yetiyordu. Niye tırstığını anlamadım.

Yapan kişilerin çoğunda dizinde sıkıntı çıkmış hocam o yüzden. Bence en iyisi derin squatlar yapıp ağırlıklar ile patlayıcı güç çalışmak.

Yeni konular

Geri
Yukarı