Fitness sonrası kardiyo yapılır mı?

turkishdoneladio

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar fitnesa başladım 74 kilyoum boy 178 cm yağ oranım %19 kreatin vs kullanmaya başladım, son 2-3 aydır her şeye yürüyerek gitmeye başladım ve hoşuma da gitti, antrenmandan çıkınca ve antrenman yapmadığım zamanlar günlük 7 km yürüyüş yapsam bir sorun vs olur mu? Sizce veya faydası olur mu?

Arkadaşlar fitnesa başladım 74 kilyoum boy 178 cm yağ oranım %19 kreatin vs kullanmaya başladım, son 2-3 aydır her şeye yürüyerek gitmeye başladım ve hoşuma da gitti, antrenmandan çıkınca ve antrenman yapmadığım zamanlar günlük 7 km yürüyüş yapsam bir sorun vs olur mu? Sizce veya faydası olur mu?
Yürümeyi ben de seviyorum hocam kesinlikle iyidir. Şahsen vücudunuzun dinlenmesi de gerektiğini düşünerek yine sorun olacağını düşünmüyorum dediğim gibi fitness'ta önemli olan off day yani dinlenmeniz. Bunlar haricinde 7 km yürümek yerine koşu bandında eğimli ve 5 dakika tempolu 5 dakika koşma şeklinde veya benzer şekilde daha kısa sürede aynı kaloriyi yakabilirsiniz ve acayip ter attırır.

Yürümeyi ben de seviyorum hocam kesinlikle iyidir. Şahsen vücudunuzun dinlenmesi de gerektiğini düşünerek yine sorun olacağını düşünmüyorum dediğim gibi Fitness'ta önemli olan off day yani dinlenmeniz. Bunlar haricinde 7 km yürümek yerine koşu bandında eğimli ve 5 dakika tempolu 5 dakika koşma şeklinde veya benzer şekilde daha kısa sürede aynı kaloriyi yakabilirsiniz ve acayip ter attırır.

Otobüsle bir yere gitmekle yürüemekle bir yere gitmek arasında vakit açısından bir fark olmadığını keşefettiğim için hocam, genellikle yürüyorum, besleneme vs yapınca 3-4 aydır bu kadar çok bir şeyler yediğim olmamıştı (sağlıklı besleniyorum asla abur cubur şeker vs yok) çok yer gibi de hissedince dedim acaba yağlanır mıyım vs hem yürüsem gibi düşüncelerimde oldu aslında.

Otobüsle bir yere gitmekle yürüemekle bir yere gitmek arasında vakit açısından bir fark olmadığını keşefettiğim için hocam, genellikle yürüyorum, besleneme vs yapınca 3-4 aydır bu kadar çok bir şeyler yediğim olmamıştı (sağlıklı besleniyorum asla abur cubur şeker vs yok) çok yer gibi de hissedince dedim acaba yağlanır mıyım vs hem yürüsem gibi düşüncelerimde oldu aslında.
şeker ve doymuş yağ gibi şeyler tüketmediğin sürece ve böyle hareket etmeye devam ettikçe yağlanman biraz zor. Hadi olsun su toplar ödem olur (ki sanmıyorum sporunu yapıyorsun) zaten onu da çabuk atar vücut.

Yeni konular

Geri
Yukarı