Fitnessa yeni başlayan birisi neler yapmalı?

Ben hiçbir şey anlamadım desem kral yazdığından daha açık bir şekilde yazar mısın anlamadım.
Yani internetten hareketin doğru yapılışını öğrenmek çok daha mantıklı. Çünkü harekette kası en çok aktive eden versiyonunu buluyorlar.

Yani internetten hareketin doğru yapılışını öğrenmek çok daha mantıklı. Çünkü harekette kası en çok aktive eden versiyonunu buluyorlar.
Abi o zaman ben sadece beslenmeyi alayım berkay türkkandan antrenman programını da ilk hocalar veriyormuş. Ondan sonrası da zamanla oturur herhalde değil mi? Başka bana akıl verebileceğin önereceğin bir şey var mı kral bu süreçte yardımı dokunacak bir yer vs.?

Üniversite sınavından sonra Fitnes'a başlayacağım ama bilgim sıfır. Kaç senedir başlayacağım ertelemek zorunda kaldım imkanım olmadı hem maddi açıdan hem de aileden dolayı. Bunun yüzünden de benim kilo aldı başını gitti. Salona yazıldıktan sonra oradaki hocalar illaki yardımcı olurlar ama ondan sonra ne yapacağım? Sürekli kafamda sorular var araştırdım biraz herkes ayrı bir şey söylüyor. Bu işi nasıl öğrenebilirim? Bilen abilerim bana tavsiyede nasihatta bulunabilir mi acaba? Antrenman programı ve beslenme programı bunlar neye göre nasıl hazırlanır? Tarzında birçok sormak istediğim var konu altında tüm sorularımı sormak istiyorum. Tüm bilgisi olan herkesi bu konu altına bekliyorum şimdiden teşekkür ederim. Boyumu kilomu alta bıraktım. @cinar_yasarrr abi seni birçok spor konusunda gördüm sen de bakar mısın bu konuya.

Boyum: 200cm.
Kilom: 150.

Otuz kilo vermiş birisi olarak söylüyorum. Kesinlikle disiplin her şey. Her gün olmak istediğin fiziği hayal et cheat meal düşünmeyeceksin ben uzaktan eğitim alan birisi olarak çok memnunum maddi durumun el verirse almalısın. Ayrıca spora başladığını diyet yaptığını herkese olmasa da yakın arkadaşlarına ailene söyle bu sayede üstünde bir yükümlülük olacak ne zaman zorlanırsan diyeti bozacak olursan bu düşünce seni kurtaracak. Şimdiden ufaktan diyete başla karbonhidratı azalt.

Otuz kilo vermiş birisi olarak söylüyorum. Kesinlikle disiplin her şey. Her gün olmak istediğin fiziği hayal et cheat meal düşünmeyeceksin ben uzaktan eğitim alan birisi olarak çok memnunum maddi durumun el verirse almalısın. Ayrıca spora başladığını diyet yaptığını herkese olmasa da yakın arkadaşlarına ailene söyle bu sayede üstünde bir yükümlülük olacak ne zaman zorlanırsan diyeti bozacak olursan bu düşünce seni kurtaracak.
Abi benim disiplinim var çok şükür. Uzaktan eğitimi kimden aldın abi ne kadar süredir alıyorsun? Bana da önerir misin ihtiyacım var gerçekten.

Abi benim disiplinim var çok şükür. Uzaktan eğitimi kimden aldın abi ne kadar süredir alıyorsun? Bana da önerir misin ihtiyacım var gerçekten.

Ben çok düzensiz ilerledim kardiyoyu çok fazla yaparak verdim kilomun çoğunu bu sayede çok daha iyi vücudum olabilecekken olamadı. Ben şu an hsynfit ile çalışıyorum 3 hafta oldu geçmişte de çalışmış kendi sorunlarım olduğu için bırakmıştım. Gerçekten ilgili uzaktan eğitim konusunda da tecrübesi var öneririm şu an kontenjan olmayabilir Instagram'dan takibe al önemli soracağın soru falan olursa DM'den sorabilirsin elinden geldiğince dönmeye çalışıyor. Bir diğer tavsiyem de kendini yemek yapmaya yavaştan alıştırmalısın eğer bilmiyorsan.

Ben çok düzensiz ilerledim kardiyoyu çok fazla yaparak verdim kilomun çoğunu bu sayede çok daha iyi vücudum olabilecekken olamadı. Ben şu an hsynfit ile çalışıyorum 3 hafta oldu geçmişte de çalışmış kendi sorunlarım olduğu için bırakmıştım. Gerçekten ilgili uzaktan eğitim konusunda da tecrübesi var öneririm şu an kontenjan olmayabilir Instagram'dan takibe al önemli soracağın soru falan olursa DM'den sorabilirsin elinden geldiğince dönmeye çalışıyor. Bir diğer tavsiyem de kendini yemek yapmaya yavaştan alıştırmalısın eğer bilmiyorsan.
Abi ardabuild'e ne diyosun ondan alasım var. Videosunu izledim de adamın nasıl hazırlanıyor süreçte ne yapıyor her türlü detayını anlattı 11-12 dakikalık videosunda. Senin dediğine de bakabilirim sorun yok. Ama benim kafamda ardabuild var şimdilik. İstersen sana da bir videosunu atayım izle bana ona göre al veya alma dersen öyle bir akıl verirsen de benim için çok makbule geçecektir gerçekten.

Abi Ardabuild'e ne diyosun ondan alasım var. Videosunu izledim de adamın nasıl hazırlanıyor süreçte ne yapıyor her türlü detayını anlattı 11-12 dakikalık videosunda. Senin dediğine de bakabilirim sorun yok. Ama benim kafamda ardabuild var şimdilik. İstersen sana da bir videosunu atayım izle bana ona göre al veya alma dersen öyle bir akıl verirsen de benim için çok makbule geçecektir gerçekten.

Dost yazılarını okudum bu konuyu kafaya çok takmış gibi yorumladım. Bende uzun zamandır fitness yapmasam da sosyal medya, video, araştırma ve ufak da olsa tecrübe ile az da olsa bilgi birikimi kazandım. Kimden uzaktan eğitim alırsan al sana yardımcı olacaklardır emin ol ardabuild de kaliteli adamdır nereden geldiğini unutmaz hep yardımcı olur sosyal medyadan tanıdığımız kadarıyla ondan da alabilirsin sen bilirsin. Hüseyin abiyi de incele hangisi daha samimi gelirse ondan alabilirsin. Sosyal medyadan fitness influencerların Reels videolarını izle temel bilgileri öğrenirsin biraz bir anda bütün bilgi ye sahip olma gibi bir şey yok kafana takılan soru olduğunda araştırırsın.

Bir de kesinlikle deri sarkmasına dikkat et kimse değinmemiş bunun için süreci hep yavaş yavaş yağ yaka yaka ilerleyerek sürdürmelisin alacağın pt ye bunu belirt.

Dost yazılarını okudum bu konuyu kafaya çok takmış gibi yorumladım. Bende uzun zamandır fitness yapmasam da sosyal medya, video, araştırma ve ufak da olsa tecrübe ile az da olsa bilgi birikimi kazandım. Kimden uzaktan eğitim alırsan al sana yardımcı olacaklardır emin ol ardabuild de kaliteli adamdır nereden geldiğini unutmaz hep yardımcı olur sosyal medyadan tanıdığımız kadarıyla ondan da alabilirsin sen bilirsin. Hüseyin abiyi de incele hangisi daha samimi gelirse ondan alabilirsin. Sosyal medyadan fitness influencerların Reels videolarını izle temel bilgileri öğrenirsin biraz bir anda bütün bilgi ye sahip olma gibi bir şey yok kafana takılan soru olduğunda araştırırsın.
Eyvallah abi bakayım ona göre alayım ben uzaktan eğitimi. Bir de sürekli alma ne gerek var boş para harcama tarzı şeyler söylüylorlar sen ne düşünüyorsun bu konu hakkında kral? Başka vereceğin bir tavsiye veya akıl var mıdır?

Eyvallah abi bakayım ona göre alayım ben uzaktan eğitimi. Bir de sürekli alma ne gerek var boş para harcama tarzı şeyler söylüylorlar sen ne düşünüyorsun bu konu hakkında kral? Başka vereceğin bir tavsiye veya akıl var mıdır?

Allah'a şükür benim maddi durumum iyi o yüzden aldım ama almasan da olur internetten her bilgiye erişebilirsin tabii ki ama üç aylık alırsan sana katkısı çok olur diye düşünüyorum maddi durumun iyiyse al bence.

Geri
Yukarı