FiveM Hile Kontrolü yüzünden sisteme erişilmiş olabilir mi?

Herkese beğenmedim atmışsın sanırım sunucuda ki yetkili elemanlardan birisisin. Nereden bileceksin daha başka farklı farklı programlar kurmadığını ve %100 olarak bilgisayarındaki bilgileri çalmamışlardır diyebilecek misin? Biz olabilecek şeyleri söyledik arkadaş önemlini alsın diye.
Hayır adamı yanlış yönlendiriyorsunuz. Ocean hakkında bilginiz yok, arkadaş AnyDesk üzerinden kötü bir şey yaptılar diye de belirtmemiş, hemen fOrmAt foRmAt diye yazıyorsunuz, bilmediğiniz konuya yazmayın.

Risk yok bilmeyen arkadaşlar konuya yazmış, ocean tamamen güvenilir. Anydesk üzerinden virüs vs, atarken görürsün anlarsın, tehlikeli bir şey yaptıysa söyle yardımcı olalım, dosyalarına bakmışdır. Onun haricinde sadece ocean indirdi. Ocean her sunucuda var ve korumalı bir hile tespit sistemidir. Tamamen güvenilirdir. Hangi sunucu da test yapıldı size? Only falan mı?
Her virüsü tespit edebilirler diye bir şey yok.

Hayır adamı yanlış yönlendiriyorsunuz. Ocean hakkında bilginiz yok, arkadaş AnyDesk üzerinden kötü bir şey yaptılar diye de belirtmemiş, hemen fOrmAt foRmAt diye yazıyorsunuz, bilmediğiniz konuya yazmayın.
Kötü bir şeyler yaptılar dediği yok zaten. Adamlar türlü türlü dosya atıp bilgisayarı kurcaladığı için endişelenmiş. FiveM sunucuları bir kurum vs. değiller hepsi belirli şahısların tek başına veya toplanarak kurduğu sunucular işte. Sunucunun ne kadar ünlü ve büyük olduğu farketmeksizin böyle bir senaryoda moderatörlere bu kadar güvenip bilgisayarın tüm kontrolunu tak diye vermemesi gerekiyordu. Spyware, keylogger ve RAT gibi virüsler nasıl yapıldığına bağlı olarak bilgisayar performansını farkedilecek bir şekilde etkilemezler. Yani arkadaş şu anda hiç farketmeksizin bu virüslerden birini bilgisayarında barındırıyor olabilir. Bir de gelip bize bir şey bildiğiniz yok diyorsun.

Son düzenleme:
Her virüsü tespit edebilirler diye bir şey yok.

Kötü bir şeyler yaptılar dediği yok zaten. Adamlar türlü türlü dosya atıp bilgisayarı kurcaladığı için endişelenmiş. FiveM sunucuları bir kurum vs. değiller hepsi belirli şahısların tek başına veya toplanarak kurduğu sunucular işte. Sunucunun ne kadar ünlü ve büyük olduğu farketmeksizin böyle bir senaryoda moderatörlere bu kadar güvenip bilgisayarın tüm kontrolunu tak diye vermemesi gerekiyordu. Spyware, keylogger ve RAT gibi virüsler nasıl yapıldığına bağlı olarak bilgisayar performansını farkedilecek bir şekilde etkilemezler. Yani arkadaş şu anda hiç farketmeksizin bu virüslerden birini bilgisayarında barındırıyor olabilir. Bir de gelip bize bir şey bildiğiniz yok diyorsun.
Bilgisayarın tüm kontrolünü falan vermemiş, realist olmak lazım adamın kötü bir şey indirdiğini fark edersen tak diye AnyDesk bağlantısını kesersin zaten. Bu gibi işlerde biraz uyanık olmak lazım fakat siz ortalığı çok çabuk velveleye veriyorsunuz.

YouTube'da bir video vardı arkadaş Discord'dan hile kontrolüne girmiş ve bu arkadaşta early var hile kontrölü yapan arkadaşlar bilgisayara dosya yükleyerek arkadaşın hesabını çalmaya çalışıyordu.

Ama izin vermedi tabi

Bilgisayarın tüm kontrolünü falan vermemiş, realist olmak lazım adamın kötü bir şey indirdiğini fark edersen tak diye AnyDesk bağlantısını kesersin zaten. Bu gibi işlerde biraz uyanık olmak lazım fakat siz ortalığı çok çabuk velveleye veriyorsunuz.
Arkadaş zaten anlasaydı ne böyle bir konu açılırdı ne de o moderatörlere erişim izni verirdi. Virüs dosyaların adını da kocaman VİRÜS diye yazarak koymuyorlar ki dosyanın içine nereden bilecek arkadaş? Dosyaları aktardıktan sonra o dosyalar ile ne yapmışlar arkadaş spesifik de olmamış, adamlar dosyadakileri çalıştırıp virüsü bilgisayarın başka bir yerine de çıkarmış olabilirler. Kesin olarak virüs var demiyorum onu baştan söyleyeyim. Olasılık 50/50 olduğu için diyorum ben burada. Bizim milletin virüslere karşı bakışı çok zayıf, daha fazla ciddiye alınması gereken bir konu.

Arkadaş zaten anlasaydı ne böyle bir konu açılırdı ne de o moderatörlere erişim izni verirdi. Virüs dosyaların adını da kocaman VİRÜS diye yazarak koymuyorlar ki dosyanın içine nereden bilecek arkadaş? Dosyaları aktardıktan sonra o dosyalar ile ne yapmışlar arkadaş spesifik de olmamış, adamlar dosyadakileri çalıştırıp virüsü bilgisayarın başka bir yerine de çıkarmış olabilirler. Kesin olarak virüs var demiyorum onu baştan söyleyeyim. Olasılık 50/50 olduğu için diyorum ben burada. Bizim milletin virüslere karşı bakışı çok zayıf, daha fazla ciddiye alınması gereken bir konu.
Eğer antivirüs programı çalışıyorsa herhangi bir antivirüs zaten bilinen bir virüs ise bunu tespit eder, bilinmeyen bir virüs olma ihtimali ise çok çok düşük. Antivirüslerin ortak veritabanları var.

Kim demiş tüm bilgilerinizi (dosya vs.) kendine kopyalayıp alacağını? Adam bilgisayarına virüs soktuysa nasıl bir soktu kim bilebilir? Heriflere adeta tam erişim izni vermişsin. Kim bilir belki rootkit attılar. Bilgisayar virüslerinin bir çok çeşidi vardır ama görünüşe göre sizin bildiğiniz bilgisayar virüsü, bilgisayarınızda ne bilgi varsa hepsini hiç ayıklamadan kopyalamaya çalışan, veya bilgisayarınızı yavaşlatan bir şey. Virüsler düşündüğünüzden çok daha tehlikeli şeylerdir bilgisayarınıza girmiş olabilecek virüslerden bir kaç tanesi şunlar:

1 - Spyware: Öyle her bilginizi kopyalamaz. Bilgisayarda yaptığınız işleri izler ve onları dışarıya sızdırır.
2- Keystroke Logger: Klavyenizi dinler. Yani şifre, kredi kartı bilgileriniz gibi hassas bilgileri girdiğinizde bundan haberi olur ve bunları sızdırır.
3 - Rootkit: Bilgisayarınızın en diplerine yerleşir. Bulması zordur ve bu virüs, basitçe açıklamak gerekirse bilgisayarınızda istediği her şeyi yapabilir. Daha başka başka virüslerin girmesine de izin verebilir.
4 - Trojan: Bilgisayarınızdan veri çalar, kontrol eder. İsterse dosya bile siler ve hiç beklenmedik köklü zararlar verebilir.
5 - Ransomware: Bilgisayarınızdaki dosyaları şifreleyebilir ve erişiminizi kısıtlayabilir. Daha sonra sizden fidye talep eder (genellikle).

Okuyunca anlarsınız zaten ne kadar tehlikeli bir iş yaptığınızı. Çok geç olmadan format atın, yeni bir hesap ile ferah bir başlangıç yapın ve bir daha böyle bir olay ile karşılaşırsanız kesinlikle bilgisayarınıza erişim izni vs. vermeyin.
Hocam dediğine göre bir sıkıntı çıkmayacak. Çünkü bilgisayarı formatladım.
Yükledikleri ve çalıştırdıkları şeyleri gördüm, sadece bilgisayardaki işlemlere bakmaya yarıyor gibiydi. En son silinen şeyler, çalıştırdığım şeyler gibi. Bilgisayarımda şifreler dışı çalabileceği pek bir şeyim yok zaten, şifreler de bir yere depolanmış şekilde değil.

Risk yok bilmeyen arkadaşlar konuya yazmış, ocean tamamen güvenilir. Anydesk üzerinden virüs vs, atarken görürsün anlarsın, tehlikeli bir şey yaptıysa söyle yardımcı olalım, dosyalarına bakmışdır. Onun haricinde sadece ocean indirdi. Ocean her sunucuda var ve korumalı bir hile tespit sistemidir. Tamamen güvenilirdir. Hangi sunucu da test yapıldı size? Only falan mı?
Arkadaş Ocean güvenli olabilir, ancak programlar yüklediler diyor konu sahibi. Admin,Moderatör ve sahibi olduğum bir sürü sunucuda bulundum.Eğer kötü niyetli birine denk gelmişsen ve bu kötü niyetli adamın seni sunucuya alması için böyle bir erişim yetkisi veriyorsan geçmiş olsun. Ocean'ı korumanı anlıyorum ancak yapılan iş burda yanlış. Hiç kimsenin şu saçma Rp sunucularına girmek için yapmaması gereken hareketler tekrar söylüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı