Flash'a trojan virüsü bulaştığında ne yapılmalı?

Arkadaşlar lütfen benim dediğimi yapsın 30 dk sonra zaten rahatlayacak. Dosyalarını sisteme alsın ve Malwarebytes ile taratsın eğer zararlı varsa zaten siler. Sonra flash belleğe biçimlendirsin ve bu kadar.

Önemi olan dosyalarını çıkarsın hakaret etmendeki amaç ne?
Hakaret?

Son düzenleme:
Malwarebytes ile tarattım ve bu çıktı. Trojan değil bu? Ya da başka bir şey mi?

Screenshot_1.png

Ardından karantinaya al dedim ve çıkan görüntü bu. Sadece karantinaya alabiliyordum. Silinmiyor mu bu?

Ekran görüntüsü 2024-05-08 160952.png

Eki Görüntüle 2190107
Dosya yani zararlı, dediğim gibi önemli dosyaları alıp dosyalarınız bilgisayardayken taradınız değil mi?

Eki Görüntüle 2190107

Ardından karantinaya al dedim ve çıkan görüntü bu. Sadece karantinaya alabiliyordum. Silinmiyor mu bu?

Eki Görüntüle 2190110

Karantinaya almak yeterli istersen sil ancak şu anda virüs zaten silindi bir kopyası antivirüste duruyor.

Bununla da malware taraması yap sistemine.

Tüm sistemi taratınca çıkan sonuç oydu. Ardından bir kez daha tarattım ve temiz çıktı. Kaspersky ile de tarama tamamlanınca sonucu paylaşacağım.

Hocam lütfen flash belleğinizi komple bilgisayara atın. Yeni bir klasör oluşturup onun içine atın sonra tam tarama yapın eğer virüs varsa temizlenir ardından flash belleğe biçimlendirme yaparsınız sorun çözülür.

Kaspersky ile Tam tarama yaptım ve sonuç temiz çıktı. Ama Kaspersky'ın "Çıkarılabilir Sürücü Taraması" kısmından tarama yapınca virüs çıktı. Ben bunları silmemiş miydim? Ayrıca Kaspersky Tam Tarama ve Malwarebytes neden temiz sonucu verdi? Anlamadım.

Ekran görüntüsü 2024-05-08 163112.png

Hocam lütfen flash belleğinizi komple bilgisayara atın. Yeni bir klasör oluşturup onun içine atın sonra tam tarama yapın eğer virüs varsa temizlenir ardından flash belleğe biçimlendirme yaparsınız sorun çözülür.
Bilgisayar dediğiniz "Yerel Disk (C)" mi?

Kaspersky ile Tam tarama yaptım ve sonuç temiz çıktı. Ama Kaspersky'ın "Çıkarılabilir sürücü Taraması" kısmından tarama yapınca virüs çıktı. Ben bunları silmemiş miydim? Ayrıca Kaspersky Tam Tarama ve Malwarebytes neden temiz sonucu verdi? Anlamadım.

Eki Görüntüle 2190121

Bilgisayar dediğiniz "Yerel Disk (C)" mi?

Hocam yapacağınız şu. Masaüstünde bir klasör oluşturun. Ardından flash belleği takın. Bellek içini o yeni klasöre aktarın. Sonra 3 yazılımla da tam tarama yapın. Temizse flash belleği biçimlendirin. Ardından o yeni klasörün içindekileri flaşh belleğe atın. Bu kadar.

Yeni konular

Geri
Yukarı