Flight Simulator X FPS Problemi

besyoyolu7

Kilopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Lenovo Legion 7 Pro 2023
Meslek
İç Mimar
Selamlar sitenizi tesadüfen Youtube kanalınıza denk gelerek buldum.
Öncelikle tebrik ederim; mükemmel kaynak niteliğinde bir forum ve Youtube kanalı. Gelelim hikayeme..

Bütçem dahilinde sora sora yaklaşık üç ay önce bir bilgisayar topladım. 7 yıllık fs kullanıcısıyım yani kurmam gereken ne varsa hepsini biliyorum.
FSX+SP1+Accelaration Pack ile temiz kurulumumu yaptım.

Ardından ORBX GLOBAL Adlı tüm Dünya'nın yer kaplamalarını ve oyundaki autogenleri değiştiren bir ürün ve eklenti uçaklar senaryolar vs. kurdum.

Sıkıntım, aşağıdaki sistemime rağmen özellikle Avrupa meydanlarında default senaryoda bile fps değerleri rezalet. (10-20) Türkiye ve benzeri, autogen vs. yapısından kastırmayan lokasyonlarda ise gayet memnun sonuçlar alıyorum. Benim sistemimden daha düşük insanlar 40-50fps elde ederken neden ben bahsettiğim meydanlarda 10-20fps alıyorum bunu anlayamadım. Denemediğim FSX.cfg tweakı kalmadı. Nneredeyse tweak konusunda prof. oldum.)

Ekran kartından şüphelendim, komple kasa ile birlikte aldığım merkeze geri gönderdim ve gerekli bakımların, benchmark testlerinin yapıldığını bir sorun bulunamadığını söylediler.

Umarım bana desteğiniz dokunur. Şimdiden teşekkür ediyorum.

İşlemciINTEL CORE i7-3770K 3.5GHz 1155p 8MB BOX (VGA) (77W)
AnakartGIGABYTE Z77-DS3H 1155P DDR3 S+V+GL+SATA3+USB3.0 ATX
Ekran KartıGIGABYTE GTX660TI OC GV-N660TOC-2GD 2GB (192BIT) DDR5 DP/D-DVI/HDMI
Bellek16 GB (2X8GB) DDR3 1600MHZ CORSAIR XMS3 DUAL CL11 CMX16GX3M2A1600C11
Sabit DiskSEAGATE 1TB SATA3 7200RPM 64MB Cache (ST1000DM003)
KasaCOOLER MASTER RC-912A-KWA750 HAF 912 ADVANCE GX 750W 80+ BRONZE USB3.0 MIDTOWER
SSD120GB 2.5" SATA3 SANDISK EXTREME OKUMA 550MB / YAZMA 510MB (SDSSDX-120G-G25)
İşlemci FanlarıCOOLER MASTER TPC 812XS INTEL 2011/1366/1156/1155/775 AMD FM1/AM (RR-T812-16PK-R )

Windows 7 Ultimate SP1 64 bit.

Sevgiler
Cengizhan.

Son düzenleyen: Moderatör:
istisna97 ve Recep bey,

Öncelikle geri dönümünüz için teşekkürler. Windows 8 kullanmamamın sebebi FSX'te bir süre sonra kullandığımız joysticklerimizin çalışmaması. Program joysticki tanısa bile kumanda edilemiyor, çoğu FSX kullanıcısı Windows 8 kullanmamakta. Windows 7 olmasına rağmen bu frame rate ler bana düşük geldi.

Bunun dışında ekran kartı sürücü sürümü 331.82.

Tekrar teşekkürler.

Sevgiler,
Cengizhan

Bunu dene bir de: Drivers | GeForce

Ek olarak ORBX GLOBAL orijinal mi ve sürümü nedir?

Ayrıca Joystick ne kullanıyorsun? Windows 8.1 deneme şansın var mı?
Hocam kaç ay önce bir kullanıcı Render sistemi gibi sistem toplamaya çalışıyordu Flight Simulator X için, bence GTX 660 Ti yetersiz kalıyor çünkü o kullanıcı için araştırma yaparken baya sıkıntılar okumuştum.

Düzenleme.

FSX GPU değil de CPU ile ilgiliymiş;
Best Graphics Card for FSX [Solved] - Radeon - Graphics & Displays

İşlemcinizi biraz hızaşırtmayı denermisiniz, sonuç ne olacak?

Bunu dene bir de: Drivers | GeForce

Ek olarak ORBX GLOBAL orijinal mi ve sürümü nedir?

Ayrıca Joystick ne kullanıyorsun? Windows 8.1 deneme şansın var mı?

Recep bey, ürünlerimin çoğu orjinal, ORBX sürüm 1.1. Joystick için Logitech Extreme 3D PRO kullanıyorum, sorunu tek yaşayan ben değilim. En son PMDG Simulations adresindeki ürünü satın aldığım için şu an Windows 8.1 için sanırım finansal olarak yeterli değilim.
Ekran kartı sürücüsünü verdiğiniz linkten güncelledim ama pek farkeden birşey olmadı.
Teşekkürler

Hocam kaç ay önce bir kullanıcı Render sistemi gibi sistem toplamaya çalışıyordu Flight Simulator X için, bence GTX 660 Ti yetersiz kalıyor çünkü o kullanıcı için araştırma yaparken baya sıkıntılar okumuştum.

Düzenleme.

FSX GPU değil de CPU ile ilgiliymiş;
Best Graphics Card for FSX [Solved] - Radeon - Graphics & Displays

İşlemcinizi biraz hızaşırtmayı denermisiniz, sonuç ne olacak?

Mert bey, FSX evet ekran kartına nazaran CPU daha çok kullanıyor. Bundan önce 4.4Ghz ile kullanıyordum işlemciyi ama 2-3fps farkı dışında pek fayda etmediği için orjinal haline geri getirmiştim, az önce tekrar denedim yine değişen birşey olmadı.
Teşekkürler.

Sevgiler
Cengizhan

- - - Güncellendi - - -

Başka bir önerisi olan var mı acaba?

Saygılar.
Cengizhan

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı